MMA PLUFCHenry Cejudo vs. Jose Aldo na UFC 250 w Sao Paulo

Henry Cejudo vs. Jose Aldo na UFC 250 w Sao Paulo

Foto: ESPN

Henry Cejudo (15-2) po raz pierwszy będzie bronił pasa kategorii koguciej 9 maja na gali UFC 250 w Sao Paulo. Jego przeciwnikiem będzie zaś Jose Aldo (28-6).

O starciu poinformował Brett Okamoto z portalu ESPN, powołując się m.in na prezydenta UFC Danę White’a.

Cejudo przez pewien czas był podwójnym mistrzem UFC dzierżąc równocześnie tytuły w kategorii muszej oraz kobiet. Pas dywizji do 125 funtów musiał jednak zwakować i w najbliższy weekend zawalczą o niego Joseph Benavidez i Deiveson Figueiredo.

ZOBACZ TAKŻE: UFC on ESPN+ 27 z udziałem Marcina Tybury – rozpiska transmisja, godziny rozpoczęcia gali

W czerwcu ubiegłego roku “The Messenger” zdobył pas wagi koguciej stopując w trzeciej rundzie Marlona Moraesa na gali UFC 238 w Chicago. Dawny mistrz olimpijski w zapasach przedłużył tym samym serię zwycięstw do pięciu. Wcześniej Amerykanin wygrywał zaś z tak znakomitymi rywalami jak TJ Dillashaw czy Demetrious Johnson.

Jose Aldo to z kolei jedna z żywych legend światowego MMA. Brazylijczyk przez kilka lat zasiadał na tronie dywizji piórkowej UFC. Co ciekawe przed planowaną walką mistrzowską “Scarface” stoczył tylko jeden pojedynek w kategorii koguciej. Na dodatek Aldo walkę tę… przegrał. Brazylijczyk przegrał ze swoim rodakiem Marlonem Moraesem po bliskiej walce i niejednogłośnej decyzji podczas grudniowej gali UFC 245 w Las Vegas.