Henry Cejudo pierwszym zawodnikiem w historii UFC z trzema pasami? Oto warunek Amerykanina

Nowy podwójny mistrz UFC – Henry Cejudo (15-2) celuje teraz w pas mistrzowski trzeciej już kategorii wagowej. „The Messenger” liczy na walkę o pas mistrzowski wagi piórkowej, ale pod konkretnym warunkiem.

Cejudo upatruje sobie szansy na wygranie z Frankiem Edgarem, ale ten najpierw musi pokonać obecnego czempiona – Maxa Hollowaya. Obaj panowie zmierzą się ze sobą w przyszłym miesiącu na UFC 240:

„To byłaby walka, którą naprawdę chcę i która ma związek z całą konkurencją – jeśli Frankie Edgar wygra walkę z Maxem Hollowayem, to chciałbym się z nim zmierzyć.

Rozmawialiśmy o tym wcześniej. Podoba mi się jego pozycja, jego wzrost nie jest dla mnie przeszkodą, poza tym jest zapaśnikiem. Jeśli wygra z Maxem Hollowayem, to chciałbym się z nim zmierzyć.”

Jednocześnie Cejudo podkreśla, że nie ma nic przeciwko Edgarowi, a potencjalne starcie z nim ma na celu zwiększenie jego umiejętności:

„Nie ma do Frankiego nic przeciwko, ja po prostu chcę konkurować z najlepszymi. Wiem, że wykazał postawę ofensywną, kiedy wyzwałem Marlona Moraesa. Wiem też, że nie wierzył we mnie wtedy. A ja udowadniam, że wszystko jest możliwe. Możliwe jest też zdobycie trzeciego pasa UFC. Kiedyś sugerowali, że Maron Moraes mnie znokautuje, że zrobią to Demetrious Johnson i TJ Dillashaw, a ja teraz mam na sobie dwa pasy mistrzowskie.”