MMA PLBez kategoriiHenry Cejudo, Leslie Smith oraz Aljamain Sterling bojkotują swoje występy w stanie Nevada

Henry Cejudo, Leslie Smith oraz Aljamain Sterling bojkotują swoje występy w stanie Nevada

Foto: foto: ufc.com

Klika dni po tym jak Henry Cejudo zapowiedział, że nie będzie więcej toczył swoich walk w stanie Nevada, w związku z bezsensownym zawieszeniem Nicka Diaza, dołączają się do niego kolejni zawodnicy.

Do grona buntowników dołączyli dzisiaj, Leslie Smith, klubowa koleżanka Diaza, która jest zdruzgotana pięcioletnim zawieszeniem Nicka Diaza przez komisję sportową za palenie marihuany.

„Oświadczam, że utożsamiam się z Nickiem Diazem oraz Henry Cejudo i odmawiam walk w stanie Nevada z powodu niedorzecznej kary jaka została nałożona na Nicka. To jest jedna z tych sytuacji gdzie powinniśmy pokazać, że środowisko MMA umie stanąć za sobą murem, tak aby bronić naszego sportu i żeby nasze glosy zostały zauważone przez związek MMA.”

Do wyżej wymienionych zawodników dołączył też niepokonany koguci Aljamain Sterling, który wyraził solidarność z Diazem za pośrednictwem twittera.

Komisja Sportowa Stanu Nevada jednogłośnie zaopiniowała 5 letnie zawieszenie Nicka Diaza (MMA 26-9-2, UFC 1-2-1), wynikłym z pozytywnego przejścia testów po walce zAndersonem Silvą w styczniu podczas UFC 183. W organizmie Diaza wykryto metabolity marihuany. (do której palenia Nick przyznawał się oficjalnie)

Jak donoszą amerykańskie media, starszy z braci Diazów został też ukarany kwotą 150 tys. dolarów, co stanowi 33% jego wypłaty z gali UFC 183.