MMA PLInneHafþór Björnsson, czyli “Góra” z “Gry o Tron” – od strongmena do boksera [WIDEO]

Hafþór Björnsson, czyli “Góra” z “Gry o Tron” – od strongmena do boksera [WIDEO]

Foto: Hafthor Bjornsson

Hafþór Björnsson i Reign Total Body Fuel opublikowali dokument na kanale YouTube Björnssona. Film pokazuje jego drogę od strongmena do boksera.

Björnsson, który wygrał zawody World’s Strongest Man w 2018 roku oraz grał Gregora „Górę” Clegane’a w serialu HBO „Gra o Tron”, miał walczyć z innym najsilniejszym człowiekiem świata, Eddie’m „The Beast” Hallem w sierpniu 2021 r. Są zaciekłymi rywalami, a ich konflikt trwa od wielu lat.

Björnsson w filmie nakręconym na Islandii opowiada o tej rywalizacji:

“Nie nienawidzę go, ale nadal chcę go pokonać. Nie jestem agresywną osobą, ale to, co powiedział i, co powiedział mojej rodzinie oraz członkom drużyny, to była przesada i czuję, że muszę się jakoś zemścić. To najlepszy sposób – znokautować go.”

Podczas nagrywania materiału Hall poinformował o swojej kontuzji, a dokument pokazuje jego reakcję:

“Nie mogę nic zrobić. Nie mam na to wpływu, ma kontuzję. Ruszamy dalej i podejmujemy kolejne wyzwanie. Będę z nim walczył, gdy przyjdzie odpowiedni czas, gdy będzie zdrowy, gotowy i będzie mógł się skupić, i potraktować tę walkę poważnie.”

Björnsson opowiedział także o swojej zmianie kariery:

“Przy pierwszych sparingach denerwowałem się, bo wiedziałem, że zostanę uderzony w twarz. Nie jest to miłe. Jednak im więcej to robię, tym jestem mniej zdenerwowany. Teraz jestem bardziej podekscytowany, bo podoba mi się to. Nie chcę być tym facetem, który leży na podłodze i to moja największa motywacja. Chcę wygrać tę walkę.”

Wiele dyskutowało się na temat tego z kim Björnsson będzie walczył. W filmie został zapytany o starcie z Mike’iem Tysonem:

“Gdyby Mike Tyson chciał ze mną walczyć nie odmówiłbym. To byłby zaszczyt poczuć jego moc.”

Po odwołaniu długo oczekiwanego pojedynku bokserskiego z Hallem, ze względu na jego kontuzję, zorganizowano alternatywną walkę z sensacją siłowania się na rękę i mistrzem świata, Devonem Larrattem. Walka odbędzie się 18 września br. w Dubaju.

Björnsson, mierzący ponad 2 metry wysokości i ważący ponad 150 kg, przestrzegał reżimowego planu treningowego przed walką z Hallem i nadal czeka na pojedynek z nim, ale Larratt nie będzie łatwym przeciwnikiem.

To będzie pierwszy pojedynek bokserski Larratta, ale mierzący ponad 195 cm i ważący 87kg Kanadyjczyk ma mnóstwo siły i przez jednego z jego ostatnich rywali został nazwany „najsilniejszym zawodnikiem w siłowaniu się na rękę jakiego świat widział”. Walka z Hallem była określana jako najcięższa walka bokserska w historii. Ta z Larrattem będzie jeszcze cięższa.

Historia Björnssona od strongmana do boksera jest dokumentowana przez Reigna w serii osobistych filmów pokazujących wyzwania z jakimi musi sobie poradzić. Materiały nie tylko prezentują zmiany fizyczne, ale także psychiczne, np. przejście z prezentowania siły na znokautowanie przeciwnika.

“Będę dalej trenował”

-powiedział Björnsson o walce.

„Skupię się na tym, aby być lepszym zawodnikiem. Przyzwyczajeniu mojego ciała do bokserskiego stylu życia. Stanę się maszyną. Nie ma możliwości, abym przestał. Muszę być skupiony. Jestem tu, aby wygrać.”

Na temat Larratta dodał:

“Nieważne z kim będę walczył. Na koniec dnia jestem tutaj, aby być lepszym, aby poprawić się. Jestem gotowy, aby wejść na ring z każdym. Jestem tutaj żeby się uczyć, żeby zdobyć doświadczenie. Devon wniesie coś innego. Walczyłem już z dwoma doświadczonymi bokserami, którzy byli w grze ponad dekadę. Myślę, że ta walka jest dla mnie bardzo ważna, ale także dobra, bo będę walczył z kimś, kto ma podobny do mnie poziom doświadczenia. Robię to tylko od półtora roku. Dłużej niż Devon, ale potrzeba więcej czasu żeby stać się w czymś świetnym.”

Dokument jest dostępny poniżej:

Hafþór Björnsson to ambassador marki Reign, który zmierzy się z Devonem Larrattem 18 września br. w Dubaju. #ReadyToReign.

Więcej informacji znajduje się na stronie reignbodyfuel.com

[informacja prasowa]

Zobacz także:

Michał Materla dumny! Jego syn Marcel obronił tytuł mistrza Polski!

Michał Materla (29-8) jest dumny! Nie można mu się dziwić, bo syn Marcel zmierza w jego ślady. Marcel Materla obronił tytuł mistrza Polski.

Glory 78: Tak Arkadiusz Wrzosek znokautował legendę kick-boxingu! Sami zobaczcie! [WIDEO]

To jest wielki sukces! Arkadiusz Wrzosek wykorzystał szansę w pięknym stylu. Polak wystąpił w walce wieczoru Glory 78. Warszawianin w drugiej odsłonie ciężko znokautował legendarnego Badra Hari.