MMA PLBabilon MMAGwóźdź o Babilon MMA: Organizacja będzie trampoliną do UFC [WIDEO]

Gwóźdź o Babilon MMA: Organizacja będzie trampoliną do UFC [WIDEO]

Foto: materiały własne
Foto: materiały własne

Po gali Babilon MMA 13, która miała miejsce w piątek, dziennikarze porozmawiali z Arturem Gwoździem. Menadżer zdradził m.in. dlaczego Babilon ma wkrótce stać się szansą dla zawodników na złapanie szybkiego angażu w UFC.

Ostatnia impreza od Babilon MMA miał miejsce kilka dni temu. Był to pierwszy event w polskim mieszanych sztukach walki od dobrych kilku tygodni, toteż na imprezę oczy zwróciło wielu fanów. Wydarzenie utrzymało sportowy poziom. Podczas gali fenomenalnym nokautem popisał się Sebastian Rajewski (8-5), który wysokim kopnięciem znokautował Mariusza Mazura (5-2). W walce wieczoru Łukasz Brzeski (8-1-1) nie bez problemów poradził sobie z Michałem Piwowarskim (3-2).

Po gali dziennikarze porozmawiali z Arturem Gwoździem, czyli współpracownikiem federacji. Trener MMA zapowiedział, że wewnątrz struktury powstał już plan mający na celu promowania zawodników, by ci otrzymywali angaż w czołowych organizacjach na świecie.

Babilon może być wielką trampoliną dla zawodników dla nas walczących. Wynika to z faktu, że mam z Tomkiem fajnego deala, by budować zawodników, jak robi się to w boksie. Oczywiście nie chodzi o takie pompowanie, żeby dawać im słabych rywali, by zrobić rekord. Na gali potwierdzeniem był Łukasz Brzeski, który miał bardzo trudne wyzwanie. Chodzi po prostu o to, ażeby czołowi zawodnicy Babilonu częściej walczyli.

Gwóźdź został również zapytany o kartę walk następnej imprezy spod szyldu Babilon MMA. Okazuje się, że udział w niej mogą wziąć ciekawe nazwiska.

Zobaczymy, kto będzie na Babilon MMA 14. Chciałbym bardzo, by zawalczyła dla nas Róża (Gumienna, przyp. red.). Będę szukał dla niej przeciwniczki. Myślę o tym, żeby zawalczył również Paweł Pawlak. Jest jeszcze kilka pomysłów, które są ustalone, ale nie mogę wam o nich powiedzieć. Karta walk na kolejną galę jest już prawie zakończona. Dojdzie do sześciu, a może nawet siedmiu walk. Uważam, że ciekawe nazwisko może zasilić Babilon.

Pełny wywiad znajdziecie poniżej:

Zobacz także:

W sobotę odbyła się kolejna gala UFC

Widowisko obfitowało w wiele ciekawych pojedynków. Kompletne wyniki można zobaczyć tutaj.

Kontrowersyjny wpływ zawodnika UFC po przegranej. Przesadził?

Kontrowersyjny wpis zawodnika UFC po przegranej na minionej gali UFC on ESPN 9: Woodley vs. Burns. Chodzi o postać Vince’a Moralesa, który przegrał swoją walkę z Chrisem Gutierrezem w drugiej rundzie po potężnych lowkickach.

Jones zwakował pas!

Sensacyjną decyzję w sprawie swojej kariery podjął Jon Jones. Mistrz wagi półciężkiej w UFC zdecydował się bowiem zwakować swój mistrzowski tytuł.