MMA PLJoanna JędrzejczykGwiazdy UFC na stojąco wiwatowały po walce Jędrzejczyk z Zhang [WIDEO]

Gwiazdy UFC na stojąco wiwatowały po walce Jędrzejczyk z Zhang [WIDEO]

Foto: sport.onet.pl

Podczas UFC 248 walka Weili Zhang (21-1) z Joanną Jędrzejczyk (16-4) rozgrzała kibiców MMA. Pod wrażeniem rywalizacji pań było wiele gwiazd organizacji, które na stojąco podziękowały zawodniczkom.

Rywalizacja Chinki z Polką zapowiadała się ciekawie. Niewielu spodziewało się jednak, że to starcie skradnie show minionej już gali. Mistrzyni wagi słomkowej oraz pretendentka dały pokaz brutalnego MMA, obijając się wzajemnie przez pięć rund. O skali widowiska świadczy fakt, że obie fighterki zaaplikowały rywalce prawie dwieście ciosów.

Po wyniszczającym pojedynku dwóch sędziów punktowych oceniło, że lepsza w pojedynku była Zhang, która tym samym zaliczyła pierwszą udaną obronę swojego mistrzowskiego tytułu. Jędrzejczyk, mimo dobrej postawy, ostatecznie musiała przełknąć gorycz czwartej porażki w karierze.

Starcie zostało docenione przez UFC, gdyż obie panie otrzymały bonus w postaci “walki wieczoru”. Postawę obu zawodniczek doceniło przede wszystkim wiele gwiazd amerykańskiej federacji, jakie znajdowały się w hali. Szczególnie zaskoczony takim przebiegiem pojedynku był Max Holloway (21-5). Inni znani zawodnicy na stojąco podziękowali fighterkom za widowisko.