MMA PLKSWGwiazda Bellatora Paul Daley chce walki z Roberto Soldiciem w KSW

Gwiazda Bellatora Paul Daley chce walki z Roberto Soldiciem w KSW

Foto: MMA Fighting

Czołowy zawodnik Bellator MMA, Paul Daley (41-17-2) może wkrótce wystąpić na gali Federacji KSW. Anglik chce zmierzyć się z mistrzem kategorii półśredniej Roberto Soldiciem (16-3).

Pod ostatnim postem Daleya na Instagramie inny zawodnik KSW Norman Parke (27-6-1, 1 N/C) zamieścił komentarz, w którym wyraził zainteresowanie zobaczeniem takiego pojedynku.

” “Semtex” vs. Soldić to byłby ogień!”

Sam Daley odpowiedział na ten komentarz.

“Jeśli na szali będzie pas KSW i pieniądze będą się zgadzać, wchodzę w to. Jestem fanem Soldicia i to byłby zaszczyt zmierzyć się z młodym lwem”

Komentarz jest o tyle ciekawy, gdyż zdaje się potwierdzać wypowiedź jednego z właścicieli KSW Martina Lewndowskiego.  Udzielił on jej amerykańskiemu portalowi MMA Fighting. Zapowiedział on tam nawiązanie współpracy z Bellatorem i wyraził chęć to zestawienia czołowego zawodnika amerykańskiej organizacji z mistrzem KSW. Według słów włodarza prezydent Bellatora Scott Coker jest zainteresowany, lecz będą jeszcze uzgadniać szczegóły ewentualnego “wypożyczenia” zawodnika.

Daley to niezwykle doświadczony zawodnik. Stoczył już 60 zawodowych walk. Przed Bellatorem występował w innych największych organizacjach MMA na świecie jak UFC czy Strikeforce. Z racji tego, że “Semtex” jest Brytyjczykiem najbardziej zasadne wydaje się umieszczenie go na karcie walk gali organizowanej właśnie w Wielkiej Brytanii. Federacja KSW potwierdziła już udział Soldicia na wrześniowej gali KSW 50 w Londynie. Czy czeka nas zatem hitowe starcie o pas kategorii półśredniej?