MMA PLUFCGubernator Kalifornii odpowiedzialny za odwołanie gali UFC 249. Telefon do Disneya zrobił swoje

Gubernator Kalifornii odpowiedzialny za odwołanie gali UFC 249. Telefon do Disneya zrobił swoje

Foto: Mercury News

Dana White długo walczył o organizację gali UFC 249 i przywrócenie dalszego kalendarza swoich imprez. Ostatecznie mu się jednak to nie udało. Przyczynił się do tego m.in. gubernator Kalifornii, Gavin Newsom.

Gala UFC 249 miał odbyć się w kasynie Taichi Palace niedaleko Leemore w stanie Kalifornia. Obiekt ten jednak nie podlega pod jurysdykcję władz stanowych, gdyż znajduje się na terenie rezerwatu Indian z plemienia Yokutów – Rosa Rancheria.

W związku z tym przeciwny organizacji gali gubernator Newsom nie miał formalnych możliwości jej zablokowania. Jak podaje jednak New York Times, znalazł on inny sposób na dopięcie swego. Newsom miał zadzwonić ze swoim obawami do przedstawiciela Disneya. Gigant światowej rozrywki jest mocno zaangażowany w stanie Kalifornia i ma tam również swoją siedzibę.

W skład bogatego portfolio The Walt Disney Company wchodzi m.in. telewizja ESPN. I to właśnie po rozmowach z przedstawicielami swojego partnera telewizyjnego Dana White postanowił wycofać się z organizacji UFC 249 i innych najbliższych gal.

White wciąż jednak nie porzuca pomysłu organizacji walk na prywatnej wyspie. Włodarz UFC chciałby ruszyć ze swoim projekt za mniej więcej miesiąc.