MMA PLJan BłachowiczGSP o walce Błachowicza: Nie zawsze lepszy zawodnik wygrywa walkę!

GSP o walce Błachowicza: Nie zawsze lepszy zawodnik wygrywa walkę!

Legendarny Georges St. Pierre (26-2) ponownie wypowiedział się o walce naszego mistrza Jana Błachowicza (28-8). Kanadyjczyk zdradził, że był zaskoczony widząc jakie umiejętności posiada ”Cieszyński Książę”.

”Rush” w 2017 roku postanowił wrócić do klatki. Kanadyjczyk podczas UFC 217 stanął przed szansą zdobycia pasa w kategorii średniej. Georges miał spore problemy z kondycją. Mimo wszystko pod koniec trzeciej rundy znalazł sposób na trafienie i ostatecznie poddanie Michaela Bispinga. GSP od tego czasu nie stoczył już żadnego pojedynku.

GSP o walce Błachowicza: Nie wiedziałem, że jest tak mocny!

Georges St-Pierre (26-2) w rozmowie z ESPN skomentował ostatni występ naszego reprezentanta Jana Błachowicza (28-8). Kanadyjczyk nie jest przekonany, że Polak za każdym razem wygrałby z Israelem Adesnayą (20-1). GSP mimo wszystko był pod wrażeniem widząc umiejętności Błachowicza.

Wydaje mi się, że Israel Adesanya będzie miał jeszcze okazję, aby sięgnąć po pas wagi półciężkiej. Czasami jest tak, że nie zawsze lepszy zawodnik wygrywa walkę. Wygrywa ten, który danego wieczoru stoczy lepszą walkę (…) Gdy oglądałem ten pojedynek, w pierwszych dwóch rundach skłaniałem się ku Adesanyi. W trzeciej rundzie nie wiedziałem, a ostatnie dwie poszły oczywiście na konto Błachowicza. Nadal była to jednak bardzo bliska walka. Gdyby zestawić ją dziesięć razy, to nie wydaje mi się, żeby Błachowicz za każdym razem wygrał (…) Byłem bardzo zaskoczony, bo nie wiedziałem, że tak mocny jest Błachowicz, bo wydawał mi się, że musi zrobić z tego pojedynku brudną, brzydką walkę, aby wygrać. A tymczasem na początku był w stanie walczyć z Adesanyą w stójce, a cały czas wydawało mi się, że Adesanya będzie dla niego zbyt szybki. Natomiast Błachowicz poradził sobie bardzo, bardzo dobrze w tym obszarze. 

Tłumaczył Bartłomiej Stachura z portalu lowking.pl.

Zobacz także:

FAME MMA 10: Dlaczego Don Kasjo ma szansę z Parke? Zobaczcie jego sukcesy w boksie olimpijskim!

To jest wyczekiwane starcie! Kasjusz Życiński został wysłuchany i już w najbliższym pojedynku zmierzy się z byłym zawodnikiem UFC. ”Don Kasjo” w formule bokserskiej podejmie duże wyzwanie jakim bez wątpienia będzie Norman Parke (28-7-1).

Jan Błachowicz o walce z Jonesem: Obiecał mi ją jak znokautowałem Corey’a Andersona! Dojdzie do skutku?

Jan Błachowicz po raz kolejny został pociągnięty za język i wypowiedział się o potencjalnej walce z Jonem Jonesem. Polak przypomniał, że “Bones” obiecał mu takie starcie.