MMA PLGeorges St. PierreGSP o negocjacjach walki z Khabibem: Nie zaproponowano mi jeszcze kontraktu

GSP o negocjacjach walki z Khabibem: Nie zaproponowano mi jeszcze kontraktu

Legendarny GSP wypowiedział się o negocjacjach na temat jego potencjalnej walki z Khabibem Nurmagomedovowem. Starcie dwóch legend światowego MMA miałoby się odbyć po ewentualnym zwycięstwie Rosjanina z Justinem Gaethje.

GSP o negocjacjach walki z Khabibem
Foto: Twitter

Potencjalna walka z Georgesem St. Pierre’m miałaby być ostatnią w karierze niepokonanego Dagestańczyka. Czy jednak faktycznie do niej dojdzie?

GSP o negocjacjach walki z Khabibem: Nie zaproponowano mi jeszcze kontraktu

Kanadyjczyk jest nieaktywny od listopada 2017 roku, kiedy to w walce z Michaelem Bispingiem zdobył tytuł mistrzowski wagi średniej. W swojej bogatej karierze, “Rush” przez wiele lat dzierżył też pas mistrzowski wagi półśredniej.

Czy byłby w stanie zejść do limitu wagi lekkiej na walkę z Khabibem?

“Khabib walczy w 155 funtach, w wadze lekkiej, ale wydaje mi się, że jest cięższy ode mnie. Chodzi na co dzień w większej wadze. Nigdy nie byłem fanem nadmiernego cięcia wagi, więc nigdy nie schodziłem tak nisko. Zbijałem wagę, ale nigdy tak, jak inny zawodnicy. Boję się długofalowych konsekwencji z tym związanych. Fizycznie natomiast jestem bardzo wysportowany. Nie zatrzymuję dużo wody i tłuszczy, kiedy robię wagę.

Do walki potrzebne są jednak trzy strony: jeden zawodnik, drugi zawodnik i organizacja, która zrobi walkę. Nie wiem czy UFC chce tego. Walczyłem w wadze półśredniej, walczyłem w wadze średniej, ale mam 39 lat i nie sądzę, bym zdołał zbić do wagi lekkiej bez pogorszenia swoich wyników.”

Czyli kwestia limitu wagowego może być największym problemem przy zestawieniu walki St. Pierre’a z Khabibem.

Na dodatek dziennikarz Chisanga Malata przyznał po rozmowie z Kanadyjczykiem, że UFC nie zaoferowało jeszcze żadnej umowy “Rushowi” dotyczącej walki z Rosjaninem.

Czy jednak obejdziemy się smakiem na temat tej potencjalnej walki?

Zobacz także:

Kursy bukmacherskie STS na galę KSW 54

Już w najbliższy weekend odbędzie się gala KSW 54. Nasz partner, firma bukmacherska STS przygotowała bogatą ofertę kursów na tę galę.

Jak wykupić dostęp do PPV gali GROMDA 2?

Już jutro walki na gołe pięści z udziałem m.in. Łukasza Parobca. Transmisja w systemie PPV.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis