Greg Hardy powróci do oktagonu UFC. Znamy galę, na której wystąpi były zawodnik NFL

Foto: LowKickMMA
Foto: LowKickMMA

Kontrowersyjny były zawodnik najlepszej ligi futbolu amerykańskiego na świecie Greg Hardy (3-1) dostanie kolejną szansę walki w oktagonie UFC.

Hardy nie ma wielkiej reputacji u fanów, jest to spowodowane aferą przemocy w jego rodzinie. Były gracz NFL ma cztery walki w zawodowym MMA. Trzy pierwsze wygrał, ubijając rywala w miej niż minutę. Czwarty jego pojedynek był debiutem w klatce UFC. Na przeciw Grega stanął wtedy, Allen Crowder. Hardy przegrał to starcie, ponieważ zaatakował przeciwnika kolanem w parterze, jest to nielegalny cios. Koniec końców była gwiazda National Football League została zdyskwalifikowana.

„Patrząc wstecz – nie zrozumiałem tej zasady. To było nieporozumienie. Szalona rzecz w moim umyśle, nie zamierzałem ryzykować. Dosłownie czekałem aż wstanie, widziałem jak się podnosił. Wydawało mi się, że już wstał i dlatego to zrobiłem.”

Greg Hardy wystąpi w oktagonie 27 kwietnia 2019 r. na gali UFC on ESPN 3. Jego przeciwnikiem będzie Dmitrii Smoliakov. Rosjanin powróci do UFC po zwycięstwie nad Evgenym Bova na Aslan Challenge. „The Lifeguard” w UFC stoczył dwie walki, w których musiał uznać wyższość rywala. Jego rekord w zawodowym MMA wynosi 9-2.