MMA PLNajnowszeBez kategoriiGreg Hardy nowym rywalem Alexandra Volkova na gali w Moskwie

Greg Hardy nowym rywalem Alexandra Volkova na gali w Moskwie

Greg Hardy (5-1, 1 N/C) dość niespodziewanie został nowym rywalem Alexandra Volkova (30-7) na gali UFC on ESPN+ 21 w Moskwie.

Greg Hardy nowym rywalem Alexandra Volkova

Informację tę podał dziennikarz portalu ESPN Brett Okamoto powołując się m.in. na menadżera Hardy’ego, Malkiego Kawę.

Gala w Moskwie odbędzie się już 9 listopada.

Pierwotnie rywalem “Drago” miał być Junior dos Santos (21-6). Brazylijczyk trafił jednak niedawno do szpitala z powodu infekcji bakteryjnej i musiał wycofać się z pojedynku.

Hardy po raz ostatni walczył w zeszły weekend na gali w Bostonie. Pokonał tam jednogłośną decyzją sędziowską Bena Sosoliego (7-3, 1 N/C). Później jednak walkę uznano za nieodbytą, gdyż Amerykanin… w przerwie miedzy rundami użył inhalatora. Wcześniej były zawodnik NFL wygrał w organizacji UFC dwie walki. W debiucie zaś został zdyskwalifikowany za nielegalne kolano na głowę rywala znajdującego się w parterze.

Volkov powraca do klatki po ponad rocznej przerwie. Po serii czterech zwycięstw w UFC Rosjanin był o krok od walki o pas królewskiej dywizji. W pojedynku z Derrickiem Lewisem (21-7, 1 N/C) “Drago” prowadził na punkty, lecz dał się znokautować rywalowi w ostatnich sekundach. I to właśnie Lewis niedługo potem miał okazję zawalczyć o tytuł z ówczesnym mistrzem Danielem Cormierem.

AKTUALIZACJA:

Pojedynek Volkova z Hardym został co-main eventem gali. Nowa walka wieczoru to zaś starcie Zabita Magomedsharipova z Calvinem Kattarem. Wyjątkowo tym razem main event odbędzie się na dystansie 3 rund.