MMA PLArchiwumUFCGordon Ryan o zakończeniu współpracy UFC z USADA: Dyscyplina pójdzie do przodu!

Gordon Ryan o zakończeniu współpracy UFC z USADA: Dyscyplina pójdzie do przodu!

Gordon Ryan, czyli jeden z najlepszych zawodników BJJ na świecie, wypowiedział się na temat zerwania współpracy UFC z USADA.

Ryan o zakończeniu współpracy
Foto: Reprodução/ USADA logo

W czwartek Amerykańska Agencja Antydopingowa (USADA) wydała oświadczenie, w którym poinformowała o zakończeniu wieloletniej współpracy z UFC. Agencja sprawowała pieczę nad polityką antydopingową amerykańskiego hegemona nieprzerwanie od 2015 roku.

Decyzja o rychłym końcu kolaboracji pomiędzy Ultimate Fighting Championship a Amerykańską Agencją Antydopingową – stworzyła masę spekulacji i niedomówień. Wszyscy zaczęli rozmyślać, jak teraz będzie wyglądała kwestia „czystości” w UFC.

Dywagacje trwają po dziś dzień, a ludzie prześcigają się w tworzeniu różnych teorii. Głos w sprawie zabrał teraz Gordon Ryan, pięciokrotny mistrz ADCC.

ZOBACZ TAKŻE: Denis Labryga prezentuje formę przed walką! Czy to starczy na ”King Konga”? [WIDEO]

Amerykanin nie ukrywa zadowolenia z takiego obrotu wydarzeń. Ryan uważa, że UFC powinno iść krok dalej, luzując zasady antydopingowe, co korzystnie wpłynie na całą branżę.

Jeśli UFC zdecyduje się zaprzestać kontroli antydopingowych, to cała dyscyplina pójdzie do przodu. Zawodnicy będą zdrowsi, ich kariery będą dłuższe, a kibice będą mieli większą frajdę oglądając.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis