Do rozpiski gali UFC 219, która ma się odbyć 30 grudnia w T-Mobile Arena w Las Vegas została dodana kolejna walka. Tym razem jest to pojedynek w kategorii półciężkiej: Gökhan Saki (1-1) vs. Khalil Rountree Jr. (6-2).

Saki, który wcześniej był gwiazdą K-1 i mistrzem organiacji Glory zadebiutował w UFC na wrześniowej gali UFC Fight Night 117 w Tokio. Pomimo chwilowych problemów ostatecznie znokautował w 1. rundzie Henrique da Silvę (12-4). Nie był to jednak dla niego debiut w formule MMA. 13 lat wcześniej stoczył walkę z Jamesem Zikiciem (21-10-2). Pojedynek ten przegrał, jednak wtedy nie przygotowywał się do walki w formule MMA.

Rountree w UFC stoczył 4 pojedynki, jego obecny bilans to 2-2. W ostatniej walce na UFC Fight Night 113 w Glasgow znokautował w 1. rundzie Paula Craiga (9-2). „The War Horse” brał również udział w 23. sezonie programu The Ultimate Fighter, gdzie trafił do ekipy Joanny Jędrzejczyk (14-0). Dotarł aż do finału programu, jednak tam musiał uznać wyższość Andrew Sancheza (9-3).

UFC

Pitbull Sports