MMA PLUFC,,Głupim byłoby nierespektowanie go jako przeciwnika” Trevin Giles przed walką z niepokonanym Moralesem! [WYWIAD]

,,Głupim byłoby nierespektowanie go jako przeciwnika” Trevin Giles przed walką z niepokonanym Moralesem! [WYWIAD]

Trevin ,,The Problem” Giles to już zaprawiony w walkach zawodnik UFC. Legitymuje się on bilansem 14-3, a w swoim ostatnim pojedynku został brutalnie znokautowany przez dobrze nam znanego Du Plessisa. W styczniu wróci on do oktagonu i zawalczy z niepokonanym Michalem Moralesem. Będzie to debiut Trevina w kategorii półśredniej.

Udało mi się skontaktować z Trevinem i zrobić dla Was wywiad pisemny. Poruszyliśmy kwestię wagi, poprzedniej walki, czy chociażby mieszania MMA z pracą w policji. Zapraszam do zapoznania się z materiałem!

Praca w policji, a starty w MMA

Jesteś policjantem, czy ciężko jest pogodzić pracę na służbie z treningami? I myślałeś o tym, żeby skupić się wyłącznie na MMA?

Utrzymanie balansu w mojej karierze pomiędzy pracą policjanta oraz walkami w oktagonie wcale nie jest aż takie ciężkie. Muszę po prostu być pilny w obszarze rozporządzania swoim czasem. Oczywiście myślałem też o skupieniu się całkowicie na roli zawodnika. Jednakże, by to robić, musiałbym wpierw znaleźć się w odpowiednio dobrej sytuacji finansowej. Spodziewam się jednak zajęcia MMA w 100% przez większość przyszłego roku.

Poprzednia walka z Du Plessisem

W swoim ostatnim pojedynku zostałeś brutalnie znokautowany przez Dricusa, jakie są twoje główne wnioski po tym pojedynku?

Myślę, że moja walka z Dricusem układała się przyzwoicie. Wydawało mi się, że spowodowałem, że był mniej więcej tam, gdzie chciałem, aby się znajdował i przygotowywałem go powoli pod skończenie. On trafił mnie czysto na szczękę, gdy byłem nieco niezdecydowany. Kosztowało mnie to wynik walki, oczywiście duży szacunek za to dla niego.

Debiut w nowej kategorii wagowej

Co Cię przekonało do zejścia do wagi półśredniej? I czy nie obawiasz się, że utrata wagi Cię zmęczy, czy jesteś pewny swojej dyspozycji w nowej kategorii?

Zdecydowałem się na zejście do kategorii półśredniej, ponieważ zawsze wychodziłem niekorzystnie w obszarze gabarytów. Nawet pomimo faktu, iż byłem dość sukcesywny jak na małego średniego, to UFC nie jest miejscem na oddanie komuś przewagi nad sobą w jakimś aspekcie. Zwłaszcza gdy jesteś coś w stanie na to poradzić, w tym przypadku jest to zmiana wagi. Jestem ciekaw, jak zaprezentuję się w momencie, gdy rywal nie będzie miał przewagi gabarytów. Ogólnie rzecz biorąc wydaje mi się, że waga półśrednia to miejsce, do którego należę. Nie wydaje mi się, że zbijanie wagi szczególnie mnie zmęczy. Taka możliwość pojawiłaby się jedynie w momencie, w którym zbijałbym wagę w sposób nieodpowiedzialny. Straciłem solidną ilość tłuszczu i możliwe, że zejdę nawet z mniejszej ilości wody, niż czyniłem to przy zbijaniu do średniej. Spodziewam się bezproblemowego zbicia wagi i zachowania dużej ilości energii.

Walka z niepokonanym Moralesem

Twój następny rywal dobrze się pokazał w DWCS. Co możesz powiedzieć o Moralesie?

Morales to niepokonany zawodnik, głupim byłoby nierespektowanie go jako przeciwnika. Myślę, że wyjdzie głodny wygranej tak jak i ja.

Walczycie już w styczniu jak twoje zdrowie? – Dopytałem.

Pod kątem zdrowotnym, czuję się teraz świetnie i jeśli ten stan utrzymam, to zobaczymy czy nie stoczę nawet około pięciu walk w następnym roku.

Ogromne podziękowanie za poświęcenie czasu. Szczęśliwego nowego roku i powodzenia, ode mnie, jak i polskich fanów!

Wielkie dzięki, szczęśliwego nowego roku!

Wersja anglojęzyczna. English version.

You’re a police officer, is it hard to combine on-duty work with training? And have you thought about focusing solely on MMA?

Balancing my career as a police officer and it makes martial artist it’s not so difficult I just have to be diligent with my time. Of course I have thought about focusing solely on MMA but I need to be able to put myself in a good financial situation to do that. I expect to be focusing strictly on MMA toward the end of this year.

Previous fight with Dricus DuPlessis.

What are your main conclusions from last loss against Dricus?

I think my fight with Dricus was going well. I felt like I had him where I wanted him and I was preparing to finish him. He cause me with a clean shot in a moment when I was being indecisive and it cost me the fight. Much respect to him.

Debut in the new weightclass.

What convinced you to move down to the welterweight division? And aren’t you worried that losing weight will tire you out, or are you fairly confident in your disposition?

Decided to go down to the welterweight division because I have always given up the size advantage. Even though I have been fairly successful being the smaller guy at middleweight, the UFC is not the place to give anyone an advantage if you can help it. I am curious what my performance is going to look like when I don’t give up size advantage. I also feel like welterweight might be where I belong. I don’t feel like losing weight will tire me out. That would only happen if I did it irresponsibly. I have lost a good amount of body fat and I might even cut less water at welterweight than I did at middleweight. I am expecting a smooth way cut and I’m expecting to have a lot of energy.

Fight against the undefeated Morales.

Morales has performed well in the DWCS. What can you say about him?

Morales is an undefeated fighter. It would be foolish not to respect him as a good opponent. I think he will show up fight night confident and hungry and so will I.

You are fighting in January, how is your health?

My health feels great right now and if I remain healthy I’ll see if I can get five fights in next year.

A huge thank you for taking the time. Happy new year and good luck, from me and the Polish fans!

Thank you very much. Happy new year!

Zobacz także:

Wow! Jan Błachowicz ma sobowótra z LEGO, robi wrażenie?

Robi wrażenie! Mowa o sobowtórze Jana Błachowicza (28-9), którą możecie zobaczyć na wystawie klocków lego. Polak nie zamierza się poddać i jeszcze raz w niedalekiej przyszłości sięgnąć po tytuł UFC w wadze półciężkiej.

Jaś Kapela zawalczy w nowej federacji! Podoba wam się nowy angaż PRIME SHOW MMA?

Już oficjalnie Jaś Kapela zawalczy w mieszanych sztukach walki. Podczas wtorkowej konferencji prasowej poznamy jego przeciwnika.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis