MMA PLUFCGlover Teixeira pełen emocji po UFC 267: Był czas, kiedy pogodziłem się z tym, że nie będę nigdy mistrzem

Glover Teixeira pełen emocji po UFC 267: Był czas, kiedy pogodziłem się z tym, że nie będę nigdy mistrzem

42-letni Glover Teixeira został właśnie mistrzem wagi półciężkiej UFC. Brazylijczyk spełnił swoje sportowe marzenie, niejako rzutem na taśmę w swojej karierze. W walce wieczoru wczorajszej gali UFC 267 poddał w drugiej rundzie urzędującego mistrza Jana Błachowicza.

Glover Teixeira

Był to szok. Szok dla polskich kibiców MMA oraz szok dla większości fanatyków mieszanych sztuk walki z reszty świata. Faworyzowany Jan Błachowicz został zdominowany przez Glovera Teixeirę i odklepał duszenie w drugiej rundzie, tracąc złoto dywizji półciężkiej.

Glover Teixeira pełen emocji po UFC 267: Był czas, kiedy pogodziłem się z tym, że nie będę nigdy mistrzem

Brazylijczyk nie ukrywał emocji po zdobyciu wymarzonego przez siebie trofeum i przyznał też, że był już taki moment w jego sportowej karierze, w którym pogodził się, że nie zostanie już nidy mistrzem:

“To niesamowite uczucie. Jestem bardzo szczęśliwy. przez 20 lat marzyłem o tym pasie. 20 lat drogi na szczyt, wzlotów i upadków, tylko po to, by zdobyć go. Zawsze chciałem zostać mistrzem, chociaż był czas, kiedy pogodziłem się już z tym, że nigdy tym mistrzem nie zostanę. Jednak dążyłem do celu, byłem pełen dyscypliny, a teraz wygrałem to moje “dziecko”.

Glover Teixeira stawał do walki o pas mistrzowski UFC dwukrotnie. Najpierw – w kwietniu 2014 roku – przegrał starcie o pas z Jonem Jonesem. Drugi raz walczył wczoraj. Wczoraj poddał w drugiej rundzie Jana Błachowicza zostając nowym mistrzem wagi półciężkiej UFC.

Zobacz także:

UFC 267 – wyniki

Rewelacyjna gala w Abu Dhabi z aż trzema Polakami w rozpisce. W walce wieczoru wystąpi Jan Błachowicz a oprócz niego zawalczą też Marcin Tybura i Michał Oleksiejczuk.

UFC 267: Jan Błachowicz stracił pas. Glover Teixeira poddał go w 2. rundzie [WIDEO]

Jan Błachowicz (28-9) przegrał z Gloverem Teixeirą (33-7) w walce wieczoru gali UFC 267, której stawką był pas kategorii półciężkiej. Brazylijczyk poddał go w 2. rundzie.

UAE Warriors 24: SZOK! Daniel Skibiński znokautowany w niecałą minutę! [WIDEO]

Wspaniała seria Polaka przerwana. Daniel Skibiński (18-6) niestety przegrał w niecałą minutę z Tahirem Abdullaevem (12-1) na gali UAE Warriors 24 w Abu Dhabi.

UFC 267: Michał Oleksiejczuk kończy niepokonanego dotąd rywala w 1. rundzie! [WIDEO]

Michał Oleksiejczuk (16-4, 1 N/C)  pokonał Shamila Gamzatova (14-1) przez techniczny nokaut w pierwszej rundzie w pojedynku na karcie wstępnej gali UFC 267.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis