MMA PLArkadiusz WrzosekGlory wydaje obszerne oświadczenie po walce Wrzosek-Hari II: Próbowano zepsuć wizerunek sportu!

Glory wydaje obszerne oświadczenie po walce Wrzosek-Hari II: Próbowano zepsuć wizerunek sportu!

Największa organizacja kickboxingu na świecie postanowiła opublikować obszerne oświadczenie po walce Arkadiusza Wrzoska (14-5, 8 KO) z Badrem Harim (106-16, 92 KO). Glory zapewnia, że potępiają takie zachowanie, a na dniach zastosują najsurowsze sankcje.

Wrzosek

Było wysokie kopnięcie, a teraz kolano z wyskoku. Hari ciężko upadł i wstawał… Wrzosek próbował jeszcze dokończył dzieła zniszczenia. Było widać, że Badr jest bardzo mocno wstrząśnięty. W przerwie na hali pojawiły się starcia kibiców. Mieliśmy nadzieję, że walka zostanie wznowiona, lecz ze względu na bezpieczeństwo zdecydowano o przerwaniu wydarzenia.

Jest oświadczenie!

Organizacja Glory opublikowała obszerne oświadczenie po sobotniej walce naszego reprezentanta Arkadiusza Wrzoska (14-5, 8 KO).

GLORY zdecydowanie potępia incydenty, które miały miejsce podczas gali GLORY 80 – 19 marca. Przez ostatnie 10 lat GLORY z powodzeniem organizowało bezpieczne, światowej klasy wydarzenia w dziesiątkach miast i krajów na całym świecie. Podczas przygotowań do GLORY 80, które odbyło się w Trixxo Arena w Hasselt, w Belgii, GLORY współpracowało z lokalnymi władzami i podjęło wszelkie niezbędne kroki, aby zapewnić bezpieczeństwo i procedury na miejscu. Niestety, wczoraj wieczorem na imprezie pojawiła się grupa osób o złych intencjach. Podczas imprezy zachowywały się niebezpiecznie.   Mając na uwadze bezpieczeństwo publiczności i na prośbę lokalnych władz, GLORY przerwało imprezę. To był pierwszy raz, kiedy taki incydent miał miejsce na imprezie GLORY i chcielibyśmy poinformować, że z dzisiejszą wiedzą wszyscy uczestnicy imprezy są bezpieczni i nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Bezpieczeństwo wszystkich uczestników i osób biorących udział w wydarzeniu zawsze było i będzie najwyższym priorytetem GLORY.  Jesteśmy głęboko zasmuceni, że te nieodpowiedzialne działania zrujnowały wieczór wszystkich: od fighterów, przez widzów, po 7000 fanów, pracowników i partnerów GLORY, którzy pojawili się w wyprzedanej hali Trixxo Arena, która miała być częścią wyjątkowej nocy. Te osoby próbowały zepsuć wizerunek sportu, który my i miliony fanów na całym świecie kochamy i na którym nam zależy. Na takie zachowanie nie ma miejsca w naszym sporcie i na naszych imprezach. W ciągu najbliższych dni GLORY przeprowadzi pełne dochodzenie w sprawie tego incydentu wraz z lokalnymi władzami. Podejmiemy wszystkie niezbędne środki i zastosujemy najsurowsze sankcje, w tym działania prawne, wobec każdego, kto brał w tym udział, bezpośrednio lub pośrednio. Na koniec, GLORY poinformuje drogą mailową w przyszłym tygodniu o działaniach, które zostaną podjęte w stosunku do klientów korzystających z usług pay-per-view GLORY.

Zobacz także:

Narożnik Wrzoska twierdzi, że Hari prowokował kibiców! Marokańczyk był już mocno kontuzjowany! Widzieliście?

Duże kontrowersje pojawiły się po jakże ważnej walce Arkadiusza Wrzoska (14-5, 8 KO). Polak podczas Glory 80 stanął przed natychmiastowym rewanżem z Badrem Harim (106-16, 92 KO). Walka została przerwana z powodu dużych zamieszek w hali.

Tomasz Romanowski chce walki z Roberto Soldiciem: Ja potrafiłem Pietrzaka posłać na deski! Co wy na to?

Tomasz Romanowski (15-8) odnotował bardzo ważne zwycięstwo w dotychczasowej karierze. ”Tommy” mocno przybliżył się do mistrzowskiej szansy w kategorii półśredniej. Podopieczny Piotra Bagińskiego jednogłośną decyzją sędziów pokonał Michała Pietrzaka (10-5-1).

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis