Gilbert Melendez powraca! Stoczy (ostatnią w karierze?) walkę na gali UFC 232 w Las Vegas z niebezpiecznym rywalem

Były mistrz organizacji Strikeforce oraz dwukrotny pretendent do tytułu mistrzowskiego UFC, Gilbert Melendez (22-7) powróci do startów w grudniu na gali UFC 232 w Las Vegas, gdzie zmierzy się z niebezpiecznym Anglikiem, Arnoldem Allenem (13-1). O starciu tym poinformował portal FloCombat.com.

Gilbert Melendez (22-7) pozostaje bez zwycięstwa od października 2013 roku. Od czasu wiktorii nad Diego Sanchezem, Amerykanin przegrał cztery kolejne walki i na dodatek zmagał się z poważnymi kontuzjami nogi. Teraz zmierzy się z młodym i niebezpiecznym Anglikiem, który w oktagonie UFC jeszcze nie przegrał, a stoczył już w nim cztery pojedynki.

Walka z Aronoldem Allenem (13-1) może być dla Melendeza ostatnią w karierze:

„Jako wojownik teraz dłużej dochodzę do siebie i dlatego musiałem wziąć ostatnio trochę wolnego czasu. Ale teraz czuję się świetnie, moja noga jest w lepszym stanie. Sprawdzam kopnięcia i dobrze się z nimi czuję.

Ważne dla mnie jest to, by odnieść sukces w kolejnej walce. Trudno będzie kontynuować karierę, jeśli nie uda mi się wygrać. Naprawdę chcę to wygrać. I to wygrać w dobrym stylu, bo jeśli nawet zwyciężę, a nie będę zadowolony ze swojego występu, to będę rozważał każdą opcję.

Jeśli natomiast przegram, to nadejdzie ten czas, by powiedzieć sobie, że należy się przerwa. Nie mówię, że skończę z walkami na zawsze, ale na pewno na długi czas.”