MMA PLUFCGilbert Burns zakażony koronawirusem. Wypada z walki mistrzowskiej na UFC 251

Gilbert Burns zakażony koronawirusem. Wypada z walki mistrzowskiej na UFC 251

Foto: Esther Lin, MMA Fighting

Jeden z trzech pojedynków mistrzowskich na przyszłotygodniowej gali UFC 251 nie dojdzie do skutku. Gilbert Burns (19-3), który miał wystąpić w w walce wieczoru, jest bowiem zakażony koronawirusem.

Gala UFC 251 odbędzie się 11 lipca na tzw. Fight Island, czyli Wyspie Yas w Abu Dhabi, stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Zawodnicy trenujący w Stanach Zjednoczonych przed wylotem na Bliski Wschód trafiają najpierw do Las Vegas, gdze są między innymi poddawani testom na obecność koronawirusa SARSCoV2. W przypadku Burnsa wynik testu okazał się pozytywny. Jak informuje portal MMA Junkie, podobnie jest także w przypadku jego brata Herberta Burnsa (także zawodnika UFC), który był członkiem jego naraożnika. Pozytywny wynik otrzymał również trener Greg Jones.

Brazylijczyk wypadł więc z mistrzowskiego pojedynku, który miał stoczyć z Kamaru Usmanem (16-1). “Durinho” skomentował całą sytuację w mediach społecznościowych.

“Dewastująca wiadomość. Nie czuję się najlepiej, ale zamierzam wygrać tę bitwę. Trzymajcie się bezpiecznie. Dużo miłości!”

Spodziewa się, że walka zostanie przełożona na termin późniejszy.

Zobacz także:

Kto jeszcze jest zakażony koronawirusem?

Koronawirus nie omija największych gwiazd MMA. Zakażenie przytrafiło się m.in. podwójnemu mistrzowi ONE Championship.