MMA PLBoksGervonta Davis piekielnym podbródkowym znokautował Leo Santa Cruza [WIDEO]

Gervonta Davis piekielnym podbródkowym znokautował Leo Santa Cruza [WIDEO]

W walce wieczoru gali bokserskiej w San Antonio Gervonta Davis (24-0, 23 KO) fenomenalnym podbródkowym znokautował w szóstej rundzie Leo Santa Cruza (37-2-1, 19 KO).

Stawką pojedynku były pasy mistrzowskie w dwóch kategoriach wagowych – WBA (Super) w wadze super piórkowej oraz WBA w wadze lekkiej. “Tank” odzyskał tytuł, który posiadał w latach 2018-2019 a musiał go zwakować do przejsćiu wagę wyżej.

Od początku pojedynki zawodnicy narzucili wysokie tempo i wymieniali mocne ciosy. Meksykanin był aktywny, ale ciosy Amerykanina były mocniejsze. Davis był w stanie kilka razy wstrząsnąć przeciwnikiem.

W końcu doszło do szóstej rundy. Wtedy to Davis zagonił rywala pod liny i trafił go piekielnie mocnym lewym podbródkowym. Rywal padł nieprzytomny na deski i pewnie gdyby nie narożnik to nawet wypadłby z ringu.

Zobaczcie sami ten niesamowity cios!

Poniżej także znakomite ujęcia autorstwa Esther Lin dla Showtime Boxing, wcześniej przez lata współpracującej przy galach UFC dla portalu MMA Fighting

Gervonta Davis należy do grupy menadżerskiej Mayweather Promotions. Czekamy na to z kim “Tank” zmierzy się w kolejnym pojedynku. Fani z pewnością byliby zachwyceni walką unifikacyjną w kategorii super piórkowej z Teofimo Lopezem (16-0, 12 KO), który niedawno w świetnym stylu pokonał Wasyla Łomaczenkę.

Zobacz także:

Ewa Brodnicka pokonana! W 7 lat z Pionek do Las Vegas, by ponieść pierwszą porażkę w karierze

Niestety, Ewa Brodnicka pokonana po raz pierwszy w swojej zawodowej karierze! Polka w jednej z najważniejszych walk gali bokserskiej w Las Vegas przegrała z Mikaelą Mayer jednogłośną decyzją sędziów.

Jan Błachowicz vs. Israel Adesanya o pas wagi półciężkiej. Superwalka potwierdzona przez Danę White’a!

Klaruje się przyszłość odnośnie obrony mistrzowskiego pasa wagi półcieżkiej UFC przez Jana Błachowicza (27-8). Wszystko wskazuje na to, że zobaczymy superwalkę z udziałem Polaka i jego przeciwnikiem będzie mistrz kategorii średniej Israel Adesanya (20-0).