Georges St. Pierre: Nie sądzę, bym ponownie walczył w kategorii średniej

Aktualny mistrz wagi średniej UFC, Georges St. Pierre (26-2), który zdobył pas mistrzowski poddając na UFC 217 w Nowym Jorku Michaela Bispinga (30-9) krytycznie patrzy na pomysł powrotu do rywalizacji w kategorii średniej i obrony pasa mistrzowskiego.

Kanadyjczyk nie uważa, by dywizja średnia była jego naturalną kategorią wagową i jeśli będzie wracał do startów, to raczej do niższej – naturalnej dla siebie – dywizji półśredniej:

„Porozmawiamy o mojej przyszłości, ale nie jestem pewien, czy będę występował ponownie w wadze średniej. Nie sądzę, bym to zrobił.

Oczywiście, jeśli chodzi o wagę i jeśli będę ponownie chciał walczyć w kategorii średniej, to oczywiście będę jadł tak, jak robiłem to do tej pory. Uczę się na błędach, ale nie sądzę, by zmuszanie się do jedzenia w celu przybrania masy mięśniowej było dla mnie dobrym rozwiązaniem.

Jestem przeciwnikiem środków wspomagających i osiągnąłem wagę w naturalny sposób. Zrobiłem to samemu – przybrałem na wadze i utrzymałem masę mięśniową, ale było to trudne i niezdrowe. Wydaje mi się, że ciało ma swoją naturalną wagę, która warunkuje jego najlepszą dyspozycję. Dla mnie waga, którą mam obecnie wydaje się być wagą perfekcyjną.”