MMA PLGenesisGenesis: Ostatnie nazwiska dołączają do rozpiski!

Genesis: Ostatnie nazwiska dołączają do rozpiski!

Foto: Facebook: Genesis Fights

Genesis to kolejna na polskim rynku federacja, która zajmuje się organizacją walk na gołe pięści. Debiutancka gala odbędzie się już 23 października. Dzisiaj poznaliśmy ostatnie nazwiska, które wystąpią na wydarzeniu.

Rozpiska debiutanckiego wydarzenia Genesis może robić wrażenie. Podczas gali zobaczymy najwybitniejszych polskich kickbokserów czy zawodników mieszanych sztuk walki. Nie zabraknie również gwiazd z zagranicy. Dzisiaj poznaliśmy ostatnie nazwiska, które wystąpią na piątkowej gali.

W pierwszej walce wieczoru Damian Szmigielski skrzyżuje rękawice z Denisem Makowskim. Pojedynek odbędzie się w limicie do 72 kilogramów.

Szmigielski to jeden z najlepszych polskich zawodników w kategorii koguciej. W swojej karierze w MMA stoczył dotychczas dziewięć pojedynków, spośród których osiem zakończyło się jego zwycięstwem. Szmigielski stoczył swój ostatni pojedynek w 2016 roku. Podczas gali ACB 49 pokonał Evgeniya Lazukova przez techniczny nokaut w pierwszej rundzie.

Denis Makowski jest dwukrotnym mistrzem Białorusi w kickboxingu. Utytułowany stójkowicz, który na co dzień mieszka w Warszawie stoczył w swojej karierze ponad 20 walk w formule K1, z czego 18 zakończyło się zwycięstwem Białorusina.

Kogo zobaczymy w pozostałych walkach na Genesis?

W minionym tygodniu poznaliśmy kolejne nazwiska, które wystąpią na debiutanckiej gali Genesis. Karta walk:

  1. Marcin Różalski – Josh Barnett – 120 kg.
  2. Bartosz Batra vs Michał Królik 65 kg.
  3. Vaso Bakočević vs Dariusz Rutkiewicz – 80 kg.
  4. Gracjan Szadziński vs Ján Široký – 73 kg.
  5. Aleksandra Rola vs Monika Porażyńska – 53 kg.
  6. Rafał Kijańczuk vs Marcin Wasilewski – 120 kg.
  7. Damian Szmigielski vs Denis Makowski – 72 kg.

Walka wieczoru

W walce wieczoru będziemy świadkami starcia Marcina Różalskiego z Joshem Barnettem. Amerykanin będzie niewątpliwie dużym wyzwaniem dla byłego mistrza KSW. Barnett ma swojej kolekcji między innymi pas mistrza wagi ciężkiej w UFC. Rywal Różala walczył w przeszłości dla organizacji takich, jak UFC, Strikeforce, Pride FC czy Sengoku.

Marcin Różalski jest z kolei jednym z najlepszych polskich kickbokserów i zawodników muai thai. W przeszłości Różal był posiadaczem pasa mistrza świata organizacji ISKA i WKA. W 2017 roku podczas gali KSW 39 został mistrzem wagi ciężkiej największej polskiej federacji MMA.

Zobacz także:

Karolina Kowalkiewicz wyszła za mąż! Wybrankiem… wieloletni trener!

Była pretendentka do tytułu mistrzowskiego wagi słomkowej UFC, Karolina Kowalkiewicz wyszła za mąż! Wybrankiem 34-letniej zawodniczki jest jej wieloletni trener Łukasz Zaborowski.

Khalidov otwarty na starcie mistrz vs mistrz! Chcielibyście to zobaczyć?

To byłoby świetne zestawienie. Mamed Khalidov nie ma nic przeciwko.