MMA PLGenesisGenesis: Ewa Piątkowska miała zawalczyć na gołe pięści. Pięściarka odrzuciła starcie z Martą Waliczek [NASZ NEWS]

Genesis: Ewa Piątkowska miała zawalczyć na gołe pięści. Pięściarka odrzuciła starcie z Martą Waliczek [NASZ NEWS]

Foto: Sport-dziennik/Fotokultura.pl

Jak udało nam się ustalić była bokserska mistrzyni świata WBC Ewa Piątkowska miała wystąpić na gali walk na gołe pięści – Genesis. Jej rywalką miała być Marta Waliczek, która zgodziła się na wszystkie warunki. Z kolei obóz pięściarki ostatecznie nie dogadał się z organizatorami.

Jakiś czas temu Polskę obiegła informacja, że do startów wraca Marcin Różalski. Poinformowano, że będzie to starcie bez rękawic, znane wcześniej m.in. z gal BKFC czy Gromda.

Trzeba przyznać, że właściciele Genesis postanowili wysoko zawiesić poprzeczkę wracającemu po przerwie “Różalowi“. Jako przeciwnika dobrano mu Josha Barnetta, byłego mistrza UFC. Kolejnym oficjalnie ogłoszonym starciem jest walka Bartosza Barty z Michałem Królikiem.

Jako że event Genesis produkuje zespół KSW, na wydarzeniu nie zabraknie również zawodników największej organizacji MMA w Europie.

Genesis: starcie Ewa Piątkowska – Marta Waliczek nie dojdzie do skutku?

Według naszych informacji walczyć na gołe pięści oraz łokcie miała również Ewa Piątkowska, która już jakiś czas temu oświadczyła, że chce odejść z boksu. “Tygrysica” trenuje pod okiem dobrze znanego Mirosława Oknińskiego i wiele wskazuje na to, że narzucone przez niego oczekiwania finansowe przewyższały ofertę Genesis. W związku z tym organizacja nie dogadała się z obozem Piątkowskiej.

Potencjalną zawodniczką “Tygrysicy” najprawdopodobniej miała być Marta Waliczek, która ostatni występ zaliczyła na czerwcowej gali HFO. Tam pokonała młodą Dominikę Filec.

Ostatecznie negocjacje tego pojedynku pań na Genesis zakończyły się fiaskiem. Niewiele przemawia za tym, aby paniom dokoptowano inne oponentki.