MMA PLNajnowszeBez kategoriiGegard Mousasi wroci na kolejnej gali Dream!

Gegard Mousasi wroci na kolejnej gali Dream!

mousasi.jpg

Gamrot - Dos Anjos

Zwycięzca MW GP organizacji Dream udzielił wywiadu iguillotine.com podczas gali Affliction: Day of Reconing. Zapowiedział swój udział na następnej gali Dream i następnej gali… Affliction.

Po spektakularnym zwycięstwie nad Ronaldo „Jacere” Souza w Dream Middlewieght Grand Prix Gegard Mousasi walczył z lekko już dogasającą gwiazda Japonskiego K1 Musashim na zasadach K1. Walkę wygrał przez KO w pierwszej rundzie, co z pewnością mogło zaskoczyć niejednego fana kick-boxingu i MMA. Nie każdy z Was pewnie wie, ze Gegard zdobył mistrzostwo Holandii w boksie amatorskim. Zapytany przez Marcusa Mere o tą walkę powiedział:

 

Ciesze się z tej walki. Nie kopalem za bardzo, głownie boksowałem, ale udało mi się go szybko znokautować. Później go przycisnąłem, bo Musashi to taki przeciwnik, na którego trzeba wywierać ciągła presje.

Pojawienie się Musasiego na gali Affliction nie było spowodowane wyłącznie bardzo dobra rozpiska.

 

Jestem bardzo ciekawy gali. Znam Kirilla, Gilberta, Fiodora, trenuje z nimi, nie mogę się doczekać ich walk. Ja będę walczył na gali Dream w marcu lub kwietniu, a potem wezmę udział w kolejnej gali Affliction, która odbędzie się w maju lub czerwcu. Prawdopodobnie gdzieś na wschodnim wybrzeżu. Nie znam jeszcze swoich przeciwników, przeniosłem się do LHW także zobaczymy kogo dostane. Na Affliction będę walczył albo w LHW albo w HW.

Zapytany o to gdzie trenuje i jak gdzie siebie widzi w rankingu LHW powiedział:

 

Trenuje w Holandii w rożnych klubach, po to by doskonalić wciąż swoje umiejętności. Widzę siebie w pierwszej dziesiątce na świecie, ale rankingi to dziwna sprawa, bo wszystko zależy od tego z jakim przeciwnikiem Cie zestawia.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis