MMA PLKSWGamrot podał rękę, ale był warunek. Parke musiał przeprosić jego drużynę!

Gamrot podał rękę, ale był warunek. Parke musiał przeprosić jego drużynę!

Powrót Mateusza Gamrota (16-0) do klatki zapamiętamy na długo! Poznaniak podczas sobotniego KSW 53 zakończył trylogię z krzykliwym Normanem Parke (28-7-1). Reprezentant Czerwonego Smoka nie pozostawił złudzeń!

Mateusz Gamrot po prawie dwóch latach przerwy wrócił do klatki największej organizacji w naszym kraju. Przez ten czas widzieliśmy duże zamieszanie co do tego, gdzie swój następny pojedynek stoczy ”Gamer”. Dwie strony doszły do porozumienia i mieliśmy już pewność, że Gamrot stoczy jeszcze parę walk w organizacji KSW. Dlaczego parę? Mateusz Gamrot ma jeszcze tylko jedną walkę w kontrakcie, a po niej nie ukrywa, że będzie chciał sprawdzić się w UFC.

To nie oznaczało, że Mateusz Gamrot był nieaktywny! 29 latek zakwalifikował się na prestiżowy event jeśli chodzi o grappling. We wrześniu poprzedniego roku w Kalifornii mógł stanąć na macie z najlepszymi. Gamrot zakończył swoją przygodę na ADCC World Championships w pierwszym pojedynku. Nie było to udane losowanie dla naszego reprezentanta, który spotkał się na macie z Garry Tononem czyli jednym z głównych faworytów. Amerykanin po siedmiu minutach i sekundzie poddał Biało-Czerwonego.

Mateusz Gamrot stawia warunek!

Przed galą KSW 53 nie brakowało ponownie dużego zamieszania. W studiu Koloseum było gorąco, ale też podczas porannego ważenia, gdy okazało się, że Norman Parke przestrzelił o 2,5 kg. ”Gamer” ostatecznie zgodził się na walkę i skarcił swojego przeciwnika. Od samego początku pełna dominacja. Porozbijany Parke nie został dopuszczony do kontynuowania walki w rundzie trzeciej.

Po walce Norman Parke wyszedł z inicjatywą zgody. Polak postawił warunek! Mateusz Gamrot zażądał, aby jego odwieczny rywal wziął mikrofon i publicznie przeprosił za wszystkie słowa jego rodzinę oraz team. Parke spełnił żądanie i mieliśmy przybicie piątki po tych wszystkich spięciach było to kapitalne, a zarazem piękne zakończenie tej historii.

Zobacz także:

Dana White ostro o PVZ! Paige zostanie zwolniona?

Paige VanZant w sobotę stoczyła pierwszą walkę w dobie koronawirusa. Reprezentantka Stanów Zjednoczonych została poddana już w pierwszej rundzie

To będzie duży debiut! Jak pokaże się Izu?

Izu Ugonoh już na początku sierpnia zadebiutuje w MMA. Były bokser będzie jedną z głównych atrakcji zbliżającej się gali KSW