MMA PLKSWGamrot po kontuzji Musaeva o zawodnikach z Dagestanu: Wbrew temu, co słyszeliście w trailerze…

Gamrot po kontuzji Musaeva o zawodnikach z Dagestanu: Wbrew temu, co słyszeliście w trailerze…

Mateusz Gamrot po kontuzji Shamila Musaeva wypowiedział się na temat niedoszłego rywala, z którym miał zmierzyć się już w nadchodzącą sobotę na gali KSW 54.

“Gamer” ostatecznie skrzyżuje rękawice z Marianem Ziółkowskim w walce w obronie pasa mistrzowskiego wagi lekkiej. Po ogłoszeniu nowego rywala, Polak zamieścił w mediach społecznościowych wpis, w którym odniósł się do tej zmiany.

Gamrot po kontuzji Musaeva o zawodnikach z Dagestanu: Wbrew temu, co słyszeliście w trailerze…

Mateusz Gamrot z wielkim uznaniem wyraził się na temat niepokonanego Dagestańczyka. Odniósł się także do słów, jakie padają z jego ust w zapowiedzi tego niedoszłego starcia:

“Inny rywal, cel ten sam! 🚀💪 Mam nadzieję, że Shamil szybko wyleczy kontuzję. Szkoda, że już drugi raz wypada z walki ze mną. Wbrew temu, co słyszeliście w trailerze, wyrwane z kontekstu medialnego, bardzo szanuję zawodników z Dagestanu. Dużo zdrowia i powodzenia w dalszej karierze!”

Inny rywal, cel ten sam! 🚀💪Mam nadzieję, że Shamil szybko wyleczy kontuzję. Szkoda, że już drugi raz wypada z walki ze…

Opublikowany przez Mateusza Gamrota Poniedziałek, 24 sierpnia 2020

O co chodzi w tej całej wyrwanej z kontekstu wypowiedzi “Gamera”? Ano o to, że Polaka przedstawiono jako osobę, która zapowiada ciągłe pokonywanie Rosjan, co pokazano w pierwszych sekundach traileru zapowiadającego walkę Gamrot vs. Musaev:

“Rosjanie są słabi, zawsze ich będę bił. Wszystkich. Każdego będę bił, kto mi tylko stanie na drodze.”

Potem Gamrot dołożył tekst, do którego odniósł się w powyższym wpisie, a dotyczący bezpośrednio Dagestańczyków:

“Jeżeli go przeciągnę przez pierwszą, druga rundę, to na sam koniec on sam się położy i przegra. Znając mentalność zawodników z Dagestanu, to jeśli zaciągnie się ich na głęboką wodę, to ich psychika siada.”

Nowy rywal Gamrota na KSW 54

Marian Ziółkowski od dłuższego czasu był przymierzany do walki o pas wagi lekkiej. W zeszłym roku miał zmierzyć się z Normanem Parkiem na gali KSW 50 w starciu o tymczasowy pas tej kategorii wagowej, ale musiał wycofać się z pojedynku z powodu kontuzji. Następnie otrzymał propozycję walki z Mateuszem Gamrotem na gali KSW 53. Niestety problemy związane z pandemią koronawirusa nie pozwoliły mu na normalne przygotowania i do starcia nie doszło. Ostatecznie jednak drogi tych dwóch zawodników skrzyżują się już 29 sierpnia, podczas nadchodzącej gali KSW 54.

Po spędzeniu niemal całej kariery na białym ringu, a później w klatce KSW, Mateusz Gamrot w sobotę 29 sierpnia pojawi się przed polskimi fanami po raz ostatni. Po zakończeniu dwunastu pojedynków na swoją korzyść i jednego wynikiem no contest, na popularnego „Gamera” czekać będzie finalne wyzwanie. Zawodnik poznańskiego Czerwonego Smoka i American Top Team wejdzie do klatki nieco ponad miesiąc po fenomenalnym występie na gali KSW 53. W połowie trzeciej rundy starcia kończącego trylogię z Normanem Parkiem lekarz zadecydował o tym, że Irlandczyk jest już zbytnio rozbity i walka musi zostać przerwana. Tym samym Gamrot zwyciężył przez nokaut techniczny. Była to już dziewiąta wygrana przed czasem mieszkającego w Poznaniu zawodnika.

Karta główna | Main card

Walka o pas kategorii lekkiej | KSW Lightweight Championship Bout

70,3 kg/155 lb: Mateusz Gamrot (16-0 1NC, 5 KO, 4 Sub) vs Marian Ziółkowski (21-7, 5 KO, 12 Sub)

120,2 kg/265 lb: Izuagbe Ugonoh (0-0) vs Quentin Domingos (5-1, 4 KO)

120,2 kg/265 lb: Michał Andryszak (20-8, 13 KO, 6 Sub) vs Michał Kita (19-11-1, 11 KO, 5 Sub)

70,3 kg/155 lb: Maciej Kazieczko (6-1, 3 KO) vs TBA

61,2 kg/135 lb: Paweł Polityło (4-2, 1 KO) vs Bogdan Barbu (16-11, 8 KO, 4 Sub)

70,3 kg/155 lb: Łukasz Rajewski (9-6, 5 KO, 2 Sub) vs Bartłomiej Kopera (9-5, 7 Sub)

Karta wstępna | Prelims

77,1 kg/170 lb: Adam Niedźwiedź (7-3, 1 KO, 6 Sub) vs Kacper Koziorzębski (6-2, 3 KO)

70,3 kg/155 lb: Sebastian Rajewski (8-5, 4 KO) vs Armen Stepanyan (6-3, 3 KO, 2 Sub)

Zobacz także:

Czy prezes Paweł Jóźwiak przesadził?

Paweł Jóźwiak na gorąco podsumował ostatnie wydarzenie w Ostródzie. Był też ostatni temat zawodników, którzy przeszli do innych organizacji..

Błachowicz ogłasza radosną nowinę. Co się stało?

Jan Błachowicz już w przyszłym miesiącu zawalczy o pas UFC. Polakowi poszczęściło się też w życiu prywatnym. Będzie miał dziecko!