MMA PLUFCGamrot chce walki z Khabibem! “Na samą myśl aż włosy dęba mi stają”

Gamrot chce walki z Khabibem! “Na samą myśl aż włosy dęba mi stają”

Foto: facebook.com/Mateusz Gamrot
Foto: facebook.com/Mateusz Gamrot

Mateusz Gamrot (16-0, 1NC) jest o krok od przejścia do UFC. W wywiadzie z Andrzejem Kostyrą zawodnik został zapytany, jak widział by walkę z Khabibem Nurmagomedovem (28-0).

Niedawno Gamrot wrócił do walk w MMA. Podczas KSW 53 poznaniak w kapitalnym stylu rozprawił się z Normanem Parkiem (28-7-1, 1NC), zamykając trylogię z Irlandczykiem.

Dla niepokonanego dotąd zawodnika była to przedostatnia walka w KSW. 30-latek chce wypełnić kontrakt z organizacją, by następnie przenieść się do amerykańskiego giganta. Na razie nie wiadomo jednak, kiedy “Gamer” wróci do klatki.

Fighter ma bardzo prosty cel w karierze. Mianowicie chce on zostać najlepszym zawodnikiem na świecie w swojej kategorii wagowej. Zadanie nie jest proste, gdyż najpierw trzeba przejść do UFC, by tam wygrać kilka pojedynków z rzędu.

Mimo tego podczas wywiadu Gamrot został zapytany, jak wyobraża sobie walkę z aktualnym mistrzem amerykańskiej organizacji – Khabibem Nurmagomedovem. Zdaniem gwiazdy KSW byłby to bardzo wszechstronny pojedynek, który dostarczyłby Polakowi wiele emocji.

No właśnie z Khabibem byłaby bardzo intrygująca walka dla mnie. Na samą myśl aż włosy dęba mi stają. Chciałbym to zrobić. Khabib ma super styl. Bardzo zbliżony do mnie – w takim sensie, że mocno atakuje zapaśniczo. Ja uwielbiam te wymiany zapaśnicze, więc też pewnie bym nie stronił od nich. Trudno powiedzieć. Pewnie wszechstronna walka MMA mogłaby się wydarzyć. W każdej płaszczyźnie byśmy pewnie się sprawdzili.

Pełna rozmowa z zawodnikiem:

Zobacz także:

Słyszeliście o małym-wielkim bohaterze?

Historia tego sześciolatka poruszyła wiele osób ze środowiska MMA. Młody bohater uratował bowiem młodszą siostrę przed agresywnym psem.

Czy pandemia dała nam najlepsze gale MMA?

Coś wcześniej niespotykanego zaczęło ostatnio się dziać w MMA. Powrót zaczął się od UFC. Potem poszło polskie MMA, z KSW na czele. A od niedawna słychać o powrocie czołowych organizacji pokroju LFA czy ACA. Sport odżył – i to jaki!

Piotr Piechowiak w formie! Będzie walka z Popkiem?

”Bestia” szlifuje formę pod okiem Tomasza Stasiaka. Piotrek jest pewny siebie i chce walki z Popkiem Monsterem.