MMA PLBoksGale na świeżym powietrzu, a kibice w samochodach! [WIDEO]

Gale na świeżym powietrzu, a kibice w samochodach! [WIDEO]

Foto: Sky Sports, TalkSport

Trzeba przyznać, że promotorzy/organizatorzy mają pomysły. Eddie Hearn jeden z największych promotorów bokserskich robi eventy w swoim ogrodzie. To nie koniec, bo teraz mamy wydarzenia na świeżym powietrzu, ale kibice muszą na nich przebywać w samochodach!

Jest to ciężki czas dla wszystkich właścicieli organizacji MMA czy boksu. Koronawirus powoduje na całym świecie restrykcje i teraz wydarzenia sportowe wyglądają po prostu inaczej.

Tego jeszcze nie było!

W piątek w Dusseldorfie odbyła się gala bokserska. W walce wieczoru doświadczony Ahmed El Mousaoui (33-3-1, 8 KO) odprawił przed czasem Sergej Wotschel (14-5-1, 7 KO). Wszystko byłoby normalne, gdyby nie fakt, że kibice oglądali walki w samochodach.

Co ciekawe ten pomysł spodobał się brytyjskiemu promotorowi – Dennisowi Hobsonowi, który już w dwudziestego listopada zamierza zorganizować imprezę na parkingu. Do gali dojdzie w Sheffield. 

Organizowałem imprezy zarówno w Rotherham, jak i w Las Vegas, wiele widziałem, ale teraz tworzymy coś wyjątkowego, tworzymy historię. To trudny czas dla całego świata i reagujemy. Gdy tylko usłyszałem o ‘bokserskiej imprezie samochodowej, zasugerowałem, że możemy pójść tą drogą. To będzie kapitalna walka.

Do podobnej sytuacji doszło na gali mieszanych sztuk walki. W poprzednią sobotę w Brazylii kibice mogli obserwować całe wydarzenie w samochodach. Portal MMA Fighting informował, że nam miejscu pojawiło się 470 samochodów, a organizatorzy zadbali, aby wszystko było widoczne. Tym samym pojawiły się też trzy duże ekrany.

W walce wieczoru pas lokalnej organizacji Federal Fight zdobył utytułowany Guto Inocente (8-5), który bez problemów w pierwszej odsłonie zastopował Glavio Magona (20-13). Uznany kickboxer swój następny pojedynek stoczy trzydziestego października, gdy na gali Taura MMA 11 zmierzy się z dobrze znanym polskiej publiczności – DJ Lindermanem (23-17).

Brazylijczyk próbujący sił w MMA to utytułowany kickboxer. 34-latek ma za sobą walki w organizacji Glory i może się tam pochwalić rekordem siedmiu zwycięstw i trzech porażek. Guto mierzył się z mistrzem Rico Verhoevenem.

Zobacz także:

Zobaczcie co powiedział Kaczmarczyk po świetnym zwycięstwie! Chłopak daleko zajdzie?

Patryk Kaczmarczyk w piątek w Gliwicach zdobył szable mistrzowskie. Zobaczcie co powiedział Radomianin po ważnym zwycięstwie

Uczestnik ”Tylko Jeden” dostaje upragnioną walkę! Będziecie śledzić?

Piotrek Walawski pokazał się z dobrej strony w programie ”Tylko Jeden”. Teraz czas na nowe wyzwanie