MMA PLInneGala The MMAtch – charytatywnie dla Zuzi na Zamku w Ogrodzieńcu

Gala The MMAtch – charytatywnie dla Zuzi na Zamku w Ogrodzieńcu

W pierwszą sobotę lipca, odbędzie się na terenie Zamku w Ogrodzieńcu Gala charytatywna. Wydarzenie, które będzie obejmowało 19 walk i ma na celu pomoc w zebraniu pieniędzy dla 17- letniej
Zuzi Rasztabiga, mieszkanki gminy Ogrodzieniec, która od urodzenia zmaga się z porażeniem
mózgowym.

Utrzymanie Zuzi w stabilnym stanie wymaga kosztownej rehabilitacji. W związku z tym, że Zuzia jest już prawie dorosła konieczny jest zakup nowego wózka inwalidzkiego. Porażenie mózgowe objawia się u niej zaburzoną motoryką wynikającą ze spastyczności mięśni i wiotkością, dlatego konieczne jest poruszanie się na wózku. Dodatkowo Zuzia boryka się z dużą wadą wzroku +7,5 dioptrii. Mimo niepełnosprawności ruchowej uczęszcza do Liceum Ogólnokształcącego dwujęzycznego (angielski i hiszpański) w Dąbrowie Górniczej.

Równoległym celem przedsięwzięcia jest promocja regionu śląskiego oraz promowanie sportu i zdrowego stylu życia. Atutem śląska jest różnorodność, to wartości, które tworzą rozpoznawalność województwa. To miejsce gdzie w doskonałych proporcjach mieszają się piękno przyrody, ciągnące się pasmo gór w Beskidzie Śląskim i Żywieckim i żywioł wielkich miast, gdzie w harmonii splatają się historia, różne tradycje oraz ludzkie losy. Śląskie to także kilkadziesiąt zamków i pałaców pełniących niegdyś funkcje obronne, w tym Zamek w Ogrodzieńcu, który mocno związany jest z tradycją rycerską. Sama Jura Krakowsko-Częstochowska, to region bogaty w miejsca na wspinaczki, spacery i odpoczynek z rodziną. Tym co nas wyróżnia to pozytywna energia, którą tworzą ludzie, którzy tutaj mieszkają, pracują i wypoczywają, tak jak Zuzanna Rasztabiga, która zmaga się z tak ogromnymi problemami zdrowotnymi.

W ubiegłym roku mieliśmy okazje wesprzeć rehabilitację i powrót do zdrowia Mateusza Grajdka, który borykał się z chorobą autoimmunologiczną. Wydarzenie odniosło duży sukces i pomimo okresu pandemii przyciągnęło 1700 widzów on- line – na żywo.

Mając na uwadze powyższe zwróciliśmy się do rozpoznawalnych w kraju i na świecie zawodników Brazylijskiego Jiu Jitsu, MMA oraz celebrytów, aby wzięli udział w charytatywnej Gali dla Zuzi. Bogate doświadczenia, duża liczba podmiotów zaangażowanych, w tym sportowców, takich jak Artur Kornik Sowiński i Marcin Held, pozwalają założyć, że efekty tegorocznego wydarzenia będą większe i o szerszym zasięgu (zasięg social mediów to około 500 000- kalkulacja na podstawie profilu podmiotów zaangażowanych) przyczynią się również do uzbierania satysfakcjonującej kwoty na leczenie Zuzi.

Już jutro Marcin Held stanie do 2 walki w PFL. Bardzo mocno kibicujemy tyszaninowi! Marcina będziecie mogli zobaczyć…

Posted by TheMMAtch on Wednesday, June 9, 2021

Swoją obecność na tegorocznej Gali zapowiedziała Dominika Tajner i Karolina Motylewska czy znani z programu telewizyjnego “Kanapowcy”. Współorganizatorami wydarzenia jest Spółka „Zamek” w Ogrodzieńcu. Honorowy patronat objęła Pani Burmistrz Miasta i Gminy Ogrodzieniec Anna Pilarczyk oraz Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski. Wydarzenie odbędzie się 3.07.2021roku w Zamku w Ogrodzieńcu przy, ul. Zamkowej 28. Będzie to zatem doskonała okazja do promocji województwa śląskiego.

Plan wydarzenia jest niezwykle ciekawy i rozbudowany. Dzień przed Galą odbędzie się uroczyste ważenie zawodników. W sobotę natomiast od wczesnych godzin popołudniowych rozpoczną się pierwsze starcia BJJ- 12 zawodników ( w tym 2 kobiety) w 6 walkach, zmierzy się na macie w otoczeniu murów Zamku. Następnie odbędą się 3 walki MMA PRO i 6 walk MMA SEMI. Zwieńczeniem wieczoru będą walki w strojach rycerskich oraz Dominiki Tajner z Karoliną Motylewską i “Kanapowców” Przemka i Damiana.

Transmisja gali w systemie PPV w cenie 19,99 zł

[informacja prasowa]

Zobacz także:

Weekendowy rozkład jazdy z MMA [10-13.06.2021]

Przed nami kolejny weekend z MMA. Będzie się działo naprawdę sporo! Już w nocy z czwartku na piątek kolejną walkę w bieżącym sezonie PFL stoczy Marcin Held (27-7).

Amanda Nunes do Kim Kardashian: Hej Kim, robimy to?

Podwójna mistrzyni UFC i uznawana za najlepszą zawodniczkę w kobiecym MMA w historii Amanda Nunes podłapała sugestię swojego szefa Dany White’a i zwróciła się bezpośrednio do Kim Kardashian. Brazylijka chce wziąć udział w walce z celebrytką!