Gala bokserska KSI vs. Logan Paul 2 będzie transmitowana w TVP Sport

Foto: DAZN
Foto: DAZN

Już w nocy z soboty na niedzielę w Los Angeles odbędzie się gala bokserska, której głównymi bohaterami będą znani youtuberzy – KSI i Logan Paul. Fani w Polsce będą mogli to obejrzeć na antenie TVP Sport.

Brytyjczyk Olajide “JJ” Olatunji znany pod pseudonimem KSI ma obecnie na swoim kanale 20,5 mln subskrypcji. Z kolei Amerykanin Logan Paul niewiele mniej – 19,9 mln (stan na 08.11.2019). Obaj po raz pierwszy spotkali się w ringu w Manchesterze w sierpniu ubiegłego roku. 6-rundowa walka zakończyła się większościowym remisem.

Walka okazała się wielkim marketingowym sukcesem. Sprzedano bowiem około 800 tysięcy subskrypcji PPV po 10 dolarów każda.

Jakkolwiek pierwsza walka miała charakter amatorski tak rewanż odbędzie się już na zasadach boksu zawodowego. I tym razem pojedynek zakontraktowano na 6 rund. Organizacją gali zajął się sam Eddie Hearn z Matchroom Boxing.

Na gali odbędzie się również kilka ciekawych “czysto sportowo” walk bokserskich, w tym dwa pojedynki o pas mistrza świata. David Haney (23-0) będzie bronił tytułu wagi lekkiej WBC w starciu z innym niepokonanym pięściarzem Alfredo Santiago Alvarezem (12-0).

Z kolei Billy Joe Saunders (28-0) w obronie pasa WBO wagi super średniej zmierzy się z Marcelo Estebanem Coceresem (28-1).

Wydarzenie odbędzie się w hali Staples Center, ktora może pomieścić około 21 tysięcy widzów. Kilkukrotnie odbywały się tam gale UFC, wym ostatnia w sierpniu 2018 roku – UFC 227. Na co dzień występują tam zespoły koszykarskiej ligi NBA – Los Angeles Lakers i Los Angeles Clippers czy hokejowej ligi NHL – Los Angeles Kings.

Transmisja gali z Los Angeles w nocy z sobotę na niedzielę od 3:40 w TVP Sport, TVPSPORT.PL i aplikacji mobilnej TVP Sport.