MMA PLBoksFury vs. Wilder 3 coraz bliżej! Jest już data i miejsce trylogii!

Fury vs. Wilder 3 coraz bliżej! Jest już data i miejsce trylogii!

Wygląda na to, że doczekamy się trzeciej walki o mistrzowski pas wagi ciężkiej WBC między Tysonem Furym a Deontayem Wilderem. Właśnie padła data zorganizowania kolejnej brytyjsko-amerykańskiej potyczki w królewskiej dywizji wagowej.

Fury i Wilder pierwszy raz spotkali się w grudniu 2018 roku, wówczas ich walka zakończyła się remisem. Rewanż odbył się dwa tygodnie temu i w drugim starciu oglądaliśmy już zwycięzcę. Tym okazał się Tyson Fury, który zwyciężył przez nokaut w siódmej rundzie. Walkę przerwało wówczas rzucenie ręcznika przez narożnik Amerykanina.

Teraz – za pośrednictwem słów promotora Boba Aruma, który przekazał informację ESPN – dowiedzieliśmy się o zaplanowaniu trylogii na dzień 18 lipca w MGM Grand Garden w Las Vegas:

“Teraz usiądziemy i omówimy wszystkie szczegóły.

Zdajemy sobie sprawę, że data jest pomysłem ESPN i FOX, bo to martwy moment w sporcie. Będzie już po play offach w NBA, baseball będzie w środku sezonu, a piłka nożna po sezonie. To idealny czas na zorganizowanie tej walki.”

Amerykańskie stacje telewizyjne celują w rekord sprzedaży PPV. Druga starcia Furyego z Wilderem przyniosła sprzedaż rzędu 850 PPV oraz 16,7 miliona dolarów wpływu ze sprzedaży biletów, co uczyniło to starcie jedną z najbardziej dochodowych w wadze ciężkiej w ostatniej dekadzie.