MMA PLAdam KownackiFury udzielił rady Kownackiemu: Mówił, żebym nie tracił zbyt dużo wagi!

Fury udzielił rady Kownackiemu: Mówił, żebym nie tracił zbyt dużo wagi!

Najlepszy polski pięściarz wagi ciężkiej – Adam Kownacki, spotkał się w Teksasie z mistrzem wagi ciężkiej organizacji WBC – Tysonem Fury. Brytyjczyk udzielił kilku rad dla „Babyface”. „Mówił, żebym nie tracił zbyt dużo wagi”.

Adam Kownacki (20-1, 15 KO) to najlepszy polski pięściarz wagi ciężkiej. Zawodnik z Łomży to były mistrz federacji IBF International. Pas zdobył 3 sierpnia 2019, kiedy w świetnym stylu wypunktował Chrisa Arreolę. Pogromca Artura Szpilki swój ostatni pojedynek stoczył 7 marca 2020, kiedy przegrał przez TKO w 4 rundzie z Finem – Robertem Heleniusem.

”Fury powiedział mi, żebym nie tracił zbyt dużo wagi”

32-latek znajduje się obecnie w Arlington w Teksasie. Będzie dzisiaj oglądał z trybun walkę unifikacyjną w wadze super średniej, w której zmierzą się – Saul Alvarez vs. Billy Joe Saunders. „Babyface” miał okazje spotkać w Teksasie mistrza wagi ciężkiej WBC – Tyson’a Fury. Brytyjczyk dał kilka rad Polakowi, który sposobi się do rewanżu z Heleniusem.

Tyson Fury powiedział mi, żebym nie tracił zbyt dużo wagi. Widzieliśmy, co stało się Andym Ruizem Jr w walce z Chrisem Arreolą. Nie miał już tej mocy, którą miał gdy był nieco większy. Moja idealna waga to 250-255 funtów, taką miałem w walce ze Szpilką. Czyli podsumowując pozostaje gruby – powiedział Kownacki.

Podczas walki z Robertem Heleniusem pierwszy raz zostałem wstrząśnięty, ponieważ przegrałem przez czasem. To nowe doświadczenie, z którego trzeba wyciągnąć wnioski. Inaczej wychodzić z kryzysowych sytuacji. Cieszę się, że walka Fury vs. Joshua wyłoni niekwestionowanego championa wagi ciężkiej. Sport tego potrzebuje. Wygra ten, który lepiej zrealizuje swój plan. Fury jest wyjątkowym zawodnikiem, jednak Joshua jest bardzo silny, ale ma również świetna technikę – dodał Polak.

Nie mogę się doczekać swojego rewanżu z Heleniusem. Bardzo chce wygrać. Udowodnię, że marcowa walka to był wypadek przy pracy. Moim celem jest mistrzostwo świata, więc muszę wrócić do gry.

Walka Kownacki vs. Helenius 2 – planowana była początkowo na końcówkę zeszłego roku, jednak została przełożona. Następnym terminem odbycia się walki miał być 6 marca, ale również tym razem nie udało się zorganizować rematchu. Teraz spekuluje się o czerwcowym terminie zaaranżowania tej walki.

Zobacz także:

Donald Cerrone o emeryturze: Nie chcę kończyć kariery w taki sposób

Donald Cerrone po porażce na minionej gali UFC on ESPN 24 nie ucieknie od pytań na temat swojej sportowej emerytury. “Kowboj” nie wygrał walki w oktagonie od… sześciu pojedynków.