MMA PLUFCFundacja Dustina Poiriera zapewni tysiąc posiłków dla personelu szpitali walczącego z koronawirusem

Fundacja Dustina Poiriera zapewni tysiąc posiłków dla personelu szpitali walczącego z koronawirusem

Foto: ChatSports

Były tymczasowy mistrz wagi lekkiej Dustin Poirier (25-6, 1 N/C) wraz ze swoją fundacją postanowił pomóc personelowi szpitali, który obecnie jest na pierwszej linii frontu w walce z pandemią koronawirusa.

Organizacja charytatywna The Good Fight Foundation we współpracy z Deanos Pizza zapewni aż 1000 posiłków. Otrzymają je pracownicy szpitali w Lafayette w stanie Luizjana. Posiłki będą przekazane w Niedzielę Wielkanocną oraz w trakcie przyszłego tygodnia.

Lafayette to rodzinne miasto Poiriera. O swoich planach “Diamond” mówił wcześniej w rozmowie z portalem MMA Junkie.

“Mamy trzy główne szpitale tutaj w Lafayette. Chcemy nakarmić wszystkich pracowników – lekarzy, pielęgniarki – w każdym z nich.”

Dustin Poirier występuje w UFCod 2011 roku. Po serii zwycięstw nad takimi zawodnikami jak Anthony Pettis, Justin Gaethje czy Eddie Alvarez otrzymał szansę walki o tymczasowy pas wagi lekkiej. Po znakomitym pojedynku pokonał ówczesnego mistrza kategorii piórkowej Maxa Hollowaya na gali UFC 236 w kwietniu ubiegłego roku. We wrześniu zaś przyszedł czas na walkę unifikacyjną. Na UFC 242 lepszy okazał się jednak Khabib Nurmagomedov. “Dagestański Orzeł” poddał Amerykanina w trzeciej rundzie.

Przed kryzysem związanym z koronawirusem planowano starcie Poiriera z Danem Hookerem jako walkę wieczoru gali UFC w San Diego.