MMA PLFAME MMAFriz zdradził, za ile zawalczy w FAME MMA! Boxdel musiał użyć kalkulatora!

Friz zdradził, za ile zawalczy w FAME MMA! Boxdel musiał użyć kalkulatora!

Friz nie udziela się często w wywiadach, a w programie na żywo występował po raz pierwszy w internetowej karierze. W piątek był gościem Boxdela i Ulfika w programie “Aferki” i wypowiedział się na wiele tematów. Jednym z nich była walka na FAME MMA i wielkość wypłaty jaką miałby otrzymać Karol Wiśniewski. Ten odpowiedział, ale nie wskazał jednoznacznej kwoty.

Friz zdradził, za ile zawalczy w FAME MMA! Boxdel musiał użyć kalkulatora!
Foto: Aferki

Pierwszym zawodnikiem Ekipy Friza, który zawalczył na gali freakowej był Mini Majk, który najpierw na FAME MMA 5 przegrał z Lordem Kruszwilem, a na gali High League 2 pokonał Big Jacka i zdobył pas mistrzowski niskorosłych. Następnie na FAME MMA 14 wystąpił Mateusz Trąbka, gdzie zwyciężył w walce wieczoru nad Gimperem.

Friz na FAME MMA? Padła kwota!

O występie Friza na FAME MMA mówi się od lat. Jednak wynagrodzenie na jakie liczy Karol może znacznie przewyższać możliwości organizatorów.

Pieniądz średnio mnie jara. Jako Ekipa jesteśmy spółką na giełdzie, jesteśmy normalnie notowani. Można wpisać Ekipa i zobaczyć nasz kurs. Wierzę w moją spółkę w 100 proc. mógłbym się podjąć takiej walki za 1,5 mln akcji Ekipy.

Zatem wypłata Friza wiązałaby się z kursem, który w danej chwili wskazany jest na giełdzie. Na dzień powstania tego tekstu (25 czerwca) kurs wynosi 5,25.

Boxdel: Jaka to jest równowartość?

Friz: Zależy od kursu. Kurs w tym momencie wynosi około 5 zł.

Boxdel: Czyli około 7,5 mln zł. 7 mln 800 tys. wychodzi

Friz: Trochę więcej.

Ulfik: Podkręcając 8 mln.

Friz: Nie, nie podkręcając 1,5 mln akcji Ekipa Holding S.A.

Friz: Czyli FAME MMA mogłoby kupić akcje i mi je np. dać.

Boxdel: Czyli ubrałeś to w ładne słowa, 1,5 mln akcji, ale można powiedzieć, że fee wynosi 8 mln złotych?

Friz: Myślałem bardziej pod 10 mln. Ładna okrągła liczba. Ale wierzę bardzo w naszą spółkę, to uznałem, że będę się posługiwał tutaj akcjami. Jeżeli mógłbym być większym akcjonariuszem, to na coś takiego mógłbym się zgodzić.

Ile PPV jest wart Friz?

Baron od razu obliczył, ile sprzedanych PPV kosztowałby sam występ Friza. Kwota została jednak przestawiona w postaci bez odejmowania prowizji dla sponsorów i realizatorów. W rzeczywistości byłaby to dużo większa suma.

Boxdel: W kwocie bez odejmowania prowizji kosztowałbyś ok. 300 000 PPV

Friz: To chyba stać federację na coś takiego?

Boxdel: To jest jedna postać, a przy dziesięciu walkach, to jedna postać z dwudziestu

Cały odcinek “Aferek” dostępny poniżej:

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis