MMA PLBoksFrank Mir przed debiutem w boksie: To starcie przypomina mi moją pierwszą walkę w UFC

Frank Mir przed debiutem w boksie: To starcie przypomina mi moją pierwszą walkę w UFC

Foto: Facebook/ Frank Mir

Były mistrz wagi ciężkiej UFC Frank Mir zabrał głos przed debiutem w boksie. Walkę na pięści Amerykanin stoczy z byłym mistrzem wagi półciężkiej.

Jego rywalem w konfrontacji bokserskiej będzie Antonio Tarver, czyli były mistrz świata federacji WBA, WBC, IBF i IBO. Choć Tarver ma 52 lata i nie walczył od 2015 roku, to pozostaje wielkim wyzwaniem w karierze Mira, dla którego będzie to debiut w walce na pięści.

Frank Mir przed debiutem w boksie: To starcie przypomina mi moją pierwszą walkę w UFC

Frank Mir i Antonio Tarver zmierzą się 17 kwietnia na gali bokserskiej, którą promuje starcie youtubera – Jake’a Paula z byłym mistrzem Bellatora i One Championship – Benem Askrenem.

Oto co na temat tego pojedynku mówi były mistrz UFC:

“Wszyscy wiedzą, że mam kontrakt z BKFC, więc na treningach robię tylko boks, bo to walka na gołe pięści. Kiedy natomiast pojawiła się okazja, bo ktoś zapytał: “Hej Frank, czy chciałbyś zawalczyć w boksie z byłym mistrzem świata?”, to od razu ją wziąłem. Powiedziałem sobie, że absolutnie jestem gotowy na takie wyzwania. Takie walki pchają cię do przodu i dzięki temu jesteś lepszym wojownikiem i lepszym trenerem dla mojej córki – Belli, która zaczyna swoją karierę. Rywala już znam. 17 kwietnia zmierzę się z byłym mistrzem świata w wadze półciężkiej Antonio Tarverem.

Antonio Tarver nie walczył od kilku lat. Mimo to, bardzo przypomina mi to starcie moją pierwszą walkę w UFC. Najwyraźniej jestem underdogiem w tej walce. To będzie mój debiut w boksie. W MMA jestem znany ze swojego grapplingu, a tutaj czekają nas tylko ciosy. On pewnie mnie zlekceważy, ale będę ciężko trenował i udowodnię jemu i wszystkim krytykom, że się mylą.”

Zobacz także:

GROMDA 4 – rozpiska, transmisja, godziny rozpoczęcia gali

Już w najbliższy piątek odbędzie się czwarta gala GROMDA. Podczas niej zobaczymy kolejne pojedynki na gołe pięści, zarówno w ramach turnieju jak i tzw. superfightach.

Frank Mir idzie do boksu! Zmierzy się z byłym mistrzem WBA, WBC, IBF i IBO!

Frank Mir idzie do boksu! Były dwukrotny mistrz wagi ciężkiej organizacji UFC ogłosił w czwartek swoją kolejną walkę. Będzie to bardzo zaskakujące zestawienie!

Kim jest Kamila Wybrańczyk? Przeciwniczka Zusje na FAME MMA 9!

Już szóstego marca dojdzie do wyczekiwanego debiutu Kamili Wybrańczyk. Narzeczona Artura Szpilki zadebiutuje w mieszanych sztukach walki na FAME MMA 9. Przeciwniczką jej będzie Kamila ”Zusje” Smogulecka.