MMA PLBoksFrank Mir idzie do boksu! Zmierzy się z byłym mistrzem WBA, WBC, IBF i IBO!

Frank Mir idzie do boksu! Zmierzy się z byłym mistrzem WBA, WBC, IBF i IBO!

Foto: Facebook/ Frank Mir

Frank Mir idzie do boksu! Były dwukrotny mistrz wagi ciężkiej organizacji UFC ogłosił w czwartek swoją kolejną walkę. Będzie to bardzo zaskakujące zestawienie!

Amerykanin wystąpi już 17 kwietnia na gali bokserskiej, którą promuje starcie youtubera – Jake’a Paula z byłym mistrzem Bellatora i One Championship – Benem Askrenem.

Frank Mir idzie do boksu! Zmierzy się z byłym mistrzem WBA, WBC, IBF i IBO!

Rywalem Franka Mira w konfrontacji bokserskiej będzie Antonio Tarver, czyli były mistrz świata federacji WBA, WBC, IBF i IBO.

Antonio Tarver ma 52 lata i nie walczył od 2015 roku, kiedy to zremisował niejednogłośną decyzją sędziów ze Stevem Cunninghamem. Podczas 18-letniej kariery pięściarskiej Turver walczył z takimi zawodnikami jak: Chad Dawson, Danny Green czy Bernard Hopkins

Frank Mir natomiast przygotowywał się do debiutu w walce na gołe pięści dla BKFC, która jednak pozwala zawodnikowi toczyć pojedynki w innych formatach. Z tej okazji Amerykanin skorzystał i zgodził się wejść do ringu z byłym pięściarskim mistrzem świata.

Mir ostatnią walkę stoczył w październiku 2019 roku, kiedy to wygrał na punkty z Royem Nelsonem. Było to na gali Bellator 231. Frank Mir obecnie ma 41 lat i przez całą swoją karierę był specjalistą od parteru, więc jego debiut bokserski jest jednak zaskoczeniem.

Zobacz także:

GROMDA 4 – rozpiska, transmisja, godziny rozpoczęcia gali

Już w najbliższy piątek odbędzie się czwarta gala GROMDA. Podczas niej zobaczymy kolejne pojedynki na gołe pięści, zarówno w ramach turnieju jak i tzw. superfightach.

Krzysztof Jotko potwierdza kolejną walkę w UFC: Obiecuję fajną bitkę na początek majówki!

Stało się! Krzysztof Jotko oficjalnie potwierdza swoją kolejną walkę w UFC. Polak podał szczegóły swojej kolejnej walki!

Kim jest Kamila Wybrańczyk? Przeciwniczka Zusje na FAME MMA 9!

Już szóstego marca dojdzie do wyczekiwanego debiutu Kamili Wybrańczyk. Narzeczona Artura Szpilki zadebiutuje w mieszanych sztukach walki na FAME MMA 9. Przeciwniczką jej będzie Kamila ”Zusje” Smogulecka.