MMA PLUFCFrancis Ngannou vs. Jairzinho Rozenstruik walką wieczoru gali UFC w Columbus

Francis Ngannou vs. Jairzinho Rozenstruik walką wieczoru gali UFC w Columbus

Foto: MMA Junkie

Starcie dwóch artystów nokautu ma być walką wieczoru gali UFC W Columbus w stanie Ohio. 28 marca przyszłego roku rękawice w oktagonie skrzyżują Francis Ngannou (14-3) i Jairzinho Rozenstruik  (10-0).

Informację na temat zestawienia podał Brett Okamoto z ESPN. Również portal MMA Junkie potwierdził, że obie strony zgodziły się już na pojedynek.

Czeka nas starcie w ścisłej czołówce królewskiej dywizji wagowej UFC. Aktualnie Ngannou zajmuje drugą pozycję, zaś Rozenstruik po ostatnim zwycięstwie awansował niedawno na piątą pozycję.

Francis Ngannou wszystkie zwycięstwa w karierze zanotował przed czasem. 10-krotnie wygrywał przez nokaut i 4 razy przez poddania. W UFC “Predator” kończył przed czasem m.in. Curtisa Blaydesa (dwukrotnie), Andreia Arlovskiego, Alistaira Overeema, Caina Velasqueza i Juniora dos Santosa. Obecnie były pretendent do mistrzowskiego pasa może pochwalić się serią trzech zwycięstw.

Niepokonany w zawodowej karierze Rozenstruik przez nokaut wygrał 9 z 10 dotychczasowych walk. W UFC Surinamczyk wygrał jak dotąd 4 zwycięstwa. Na liście jego “skalpów” są nazwiska, z którymi uporał się również jego najbliższy rywal, czyli przede wszystkim Arlovski i Overeem.

Zaraz po zwycięstwie nad “Reemem” Rozenstruik rzucił wyzwanie Ngannou. Jak widać pomysł starcia dwóch zawodników słynących z atomowego uderzenia spodobał się UFC i szybko przeszedł do realizacji.