MMA PLFrancis NgannouFrancis Ngannou po UFC 260 w poruszającym wpisie o mistrzostwie UFC: To coś więcej niż pas…

Francis Ngannou po UFC 260 w poruszającym wpisie o mistrzostwie UFC: To coś więcej niż pas…

Foto: Facebook/ Francis Ngannou

Nowy mistrz wagi ciężkiej Francis Ngannou opublikował pierwsze oświadczenie po UFC 260, gdzie w poruszającym wpisie odniósł się do sukcesu, jaki osiągnął.

Przypominamy, że Francis Ngannou na minionej gali UFC 260 znokautował w drugiej rundzie Stipe Miocica i odebrał mu tytuł najlepszego zawodnika wagi ciężkiej w UFC. Pochodzący z Kamerunu “Predator” jest kolejnym mistrzem z Afryki, który sięgnął po to wyróżnienie. Wcześniej tytuły mistrzowskie UFC zdobywali Nigeryjczycy – Kamaru Usman i Israel Adesanya.

Francis Ngannou po UFC 260 w poruszającym wpisie o mistrzostwie UFC: To coś więcej niż pas…

Droga do mistrzostwa w wykonaniu Francisa Ngannou była wyjątkowo kręta. Jeszcze kilkanaście lat temu był on… bezdomnym człowiekiem, który w poszukiwaniu chleba i marzeń wyemigrował do Europy.

Teraz może świętować mistrzostwo w królewskiej dywizji wagowej, ale nie zamierza zapominać o swojej przeszłości. Oto, co opublikował w mediach społecznościowych po zdobyciu pasa UFC:

“Jesteśmy tutaj! Mistrz!

W końcu zdobyłem pas i założyłem go na biodra. Przez chwilę będę go nosił.

To coś więcej niż pas mistrzowski, to symbol nadziei i poświecenia. Pokazuje on jak daleko możesz dojść, jeśli wierzysz w siebie i jeśli nie boisz się tego, jak daleko jesteś w tyle i ile przeszkód napotkasz na swojej drodze. Możesz je wszystkie pokonać i osiągnąć swój cel, bo jedyne ograniczenie, które istnieje, to ty sam i nic więcej.

Chcę podziękować fanom rodzinie itd., z całego serca! Za pomoc w realizacji marzeń, nawet gdy czułem się zmęczony, to wy pchaliście mnie do przodu.

Dziękuję mojemu rywalowi, Stipe Miocicowi za to, że jest wielkim mistrzem, a dla mnie to zawsze zaszczyt dzielić oktagon z kimś takim!”

https://www.facebook.com/photo/?fbid=300676338084249&set=p.300676338084249

Zobacz także:

Patryk Nowak nie żyje! Zawodnik FEN miał zaledwie 31 lat…

Nie żyje Patryk Nowak (5-3). Zawodnik, który występował m.in. w FEN i Babilon MMA miał 31 lat.

Jan Błachowicz komentuje błąd sędziego na FEN 33! Wrocławska organizacja zawiesza współpracę z arbitrem [WIDEO]

Jan Błachowicz komentuje głośny błąd sędziego Daniela Zaręby w walce Marcina Filipczaka z Rafałem Kijańczukiem na minionej gali FEN 33. Starcie to zakończyło się w pierwszej rundzie, ale przerwanie sędziego klatkowego pozostawiło wiele do życzenia i zwyczajnie było jego błędem.

Różal i Wrzosek wspierają THE WAR! Pierwsza konferencja już za niecałe 2 tygodnie

THE WAR to organizacja, o której już pisaliśmy. Podczas ich gal będziemy mieli możliwość obejrzeć walki na gołe pięści. Będzie to pierwsza taka gala w Polsce, ponieważ nie będą to typowe pojedynki 1 vs. 1. Walczyć będą 3-osobowe zespoły

Francis Ngannou mistrzem UFC! Tak świętowano sukces “Predatora” w rodzinnym Batie w Kamerunie [WIDEO]

Francis Ngannou minionej nocy został mistrzem wagi ciężkiej UFC! “Predator” to swoisty materiał na film, bowiem przeszedł on ciężką drogę od bezdomnego mężczyzny do najniebezpieczniejszego zawodnika mieszanych sztuk walki na świecie!