Zarabiaj na konopiach
 
 
MMA PLFrancis NgannouFrancis Ngannou chce podpisać nowy kontrakt z UFC, ale… pod jednym warunkiem

Francis Ngannou chce podpisać nowy kontrakt z UFC, ale… pod jednym warunkiem

Aktualny mistrz wagi ciężkiej UFC Francis Ngannou chce podpisać nowy kontrakt z aktualnym pracodawcą, ale postawił pewien konkretny warunek. Kameruńczyk swoje żądania przedstawił goszcząc w programie The MMA Hour.

Francis Ngannou

“Predator” to posiadacz pasa mistrzowskiego królewskiej dywizji wagowej w UFC. Swoją ostatnią walkę stoczył na gali UFC 270 w styczniu tego roku. Wówczas pokonał on decyzją sędziów Ciryla Gane.

Ngannou obecnie jest na kontrakcie z UFC, ale w grudniu jego kontrakt wygasa i zostaje wolnym agentem.

Francis Ngannou chce podpisać nowy kontrakt z UFC, ale… pod jednym warunkiem

Mistrz UFC jest chętny, by siąść do rozmów z amerykańskim gigantem na temat pozostania w organizacji prowadzonej przez Danę White’a, ale UFC musi spełnić jego warunek. Tym jest zgoda na walkę z… Tysonem Furym, do której obaj panowie wyrazili chęć po sobotniej wygranej Brytyjczyka z Dilianem Whytem na stadionie Wembley:

“Walka z Tysonem Furym musi być częścią dyskusji o nowym kontrakcie. Nie ma innej opcji. Jeśli nie będziemy tego brać pod uwagę, to nie będziemy siadać do rozmów. Jeśli podpiszę kontrakt na takich samych zasadach, na jakich teraz jestem w UFC, to mam przerąbane. Ale to się nie wydarzy. Musimy ująć w nowym kontrakcie możliwość walki z Furym.

Uważam UFC za dobrą organizację i dalej chcę w niej walczyć. Walka z Tysonem Furym nie będzie ostatnią w mojej karierze. Są jeszcze inne wyzwania: Jon Jones, trylogia ze Stipe Miocicem. W UFC mogę toczyć wielkie walki i chciałbym nadal być ich częścią, dlatego zależy mi na dogadaniu się. Chcę się porozumieć z UFC, ale na walkę z Furym muszę mieć zgodę.” – przyznał Ngannou.

A na walkę z Furym, Francis Ngannou wyraził chęć, o czym pisaliśmy TUTAJ -> Tyson Fury chce walki z Francisem Ngannou! Mistrz UFC odpowiedział! [WIDEO]

Zobacz także:

Weteran UFC zapewnia: Robert Ruchała to jest gwiazda przyszłości!

Krzysztof Soszyński (26-12-1) w rozmowie z portalem InTheCage.pl podsumował sobotnią galę KSW 69. Weteran UFC był pod wielkim wrażeniem. Soszyński zapewniał, że był na wielu galach, ale właśnie ostatni event zapamięta na długo. 44-latek wychwalał Roberta Ruchałę (7-0) wskazując go na przyszłą gwiazdę polskiego MMA.

Pierwsza konferencja HIGH League 3 już 4 maja w Warszawie!

Pierwsza konferencja przed galą HIGH League 3 odbędzie się już 4 maja w Warszawie. Na równo miesiąc przed galą zawodnicy spotkają się w teatrze na ul. Nowogrodzkiej 49. Bilety w sprzedaży na Eventim.pl.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis