MMA PLNajnowszeMichał MaterlaFortuna dla Materli. Zawodnik KSW żąda wielomilionowego odszkodowania!

Fortuna dla Materli. Zawodnik KSW żąda wielomilionowego odszkodowania!

Michał Materla zamierza walczyć o sprawiedliwość.

Fortuna dla Materli
Foto: KSW

W grudniu 2016 r. Centralne Biuro Śledcze Policji wtargnęło do domu Michała Materli, aresztując go za rzekomy udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która miała zajmować się między innymi handlem narkotykami.

Zawodnika KSW osadzono w areszcie tymczasowym, w którym spędził siedem miesięcy. Wyszedł dopiero po wpłaceniu 150 tys. zł kaucji.

„Cipao” cały ten czas podtrzymywał, że jest niewinny. I mówił prawdę. Pod koniec 2022 r. Prokuratora Okręgowa w Poznaniu umorzyła wszystkie zarzuty, a szczecinianin został uniewinniony.

Na tym jednak walka Michała z wymiarem sprawiedliwości się nie kończy. Jak donosi Gazeta Wyborcza, Materla oczekuje teraz od Skarbu Państwa 8 milionów zadośćuczynienia: 1,7 mln zł za niesłuszne zatrzymanie i areszt oraz 6,1 mln zł odszkodowania za poniesione straty.

ZOBACZ TAKŻE: KSW przebiło UFC nawet 30 razy! Salahdine Parnasse z ogromnym kontraktem!

We wniosku o odszkodowanie możemy przeczytać, że Michał Materla w 2017 r. miał stoczyć rewanż z Mamedem Khalidovem, za który otrzymałby milion złotych wynagrodzenia i pół miliona od sponsorów. Pojedynek miał uświetnić galę KSW Colosseum na PGE Narodowym.

Materla padł ofiarą skruszonego świadka koronnego, który zeznawał przeciwko sportowcowi, by złagodzić swoją karę.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis