MMA PLBez kategoriiFMC: Alexander Emelinenko vs. Blagoi Ivanov!

FMC: Alexander Emelinenko vs. Blagoi Ivanov!

7708

Rosyjski zawodnik Alexander Emelianenko rozpoczął w Starym Oskole przygotowania do swojej walki z Bułgarem Blagoiem Ivanovem, którą obaj zawodnicy stoczą w main evencie koreańskiej gali FMC, 29 września br. w Seulu w Korei.

Na początku lipca obaj zawodnicy pojawią się na konferencji prasowej nowej organizacji, gdzie oficjalnie zostanie zaanonsowana ich walka.

Emelianenko, ostatnią swoją walkę stoczył przeciwko Ibraghimowowi Magomedovowi podczas gali, PROFC “Russia vs. Europe”, która odbyła się w Rostowie nad Donem w marcu tego roku. Alexander zwyciężył wówczas dość szczęśliwie w 1 rundzie. Obecnie trenuje wraz z bratem Fiodorem, któremu pomaga w przygotowaniu się do występu przeciwko Joshowi Barnettowi, na gali Affliction 3″Trilogy” .

Dla Blagoia Ivanova nie będzie to prawdopodobnie debiut w MMA, bowiem w sierpniu ma stoczyć walkę z Japończykiem Kazuyuki Fujitą na gali Sengoku 9. Bułgarski zawodnik zasłynął na całym świecie tym, iż pokonał legendę MMA i Sambo Fiodora Emelianenkę, podczas MŚ w tej dyscyplinie zdobywając pierwsze miejsce w 2008 roku. Fujita, przeciwnik Ivanova na gali Sengoku to z kolei najtrudniejszy rywal w karierze Fiodora wg. niego samego.

Sumując: ten pojedynek z pewnością będzie ozdobą gali w Korei, ale dużo zależy od sposobu w jaki zaprezentuje się Ivanov w Japonii. Z kolei Emelinianenko powrócił do sprawdzonego braterskiego modelu przygotowań i treningów w Starym Oskole. Dzięki temu poprawią się relacje z bratem, bo różnie bywało ostatnimi czasy. Dyspozycja Rosjanina też pozostawiała sporo do życzenia. Treningi z Fiodorem dają nadzieje na rozwój talentu Alexandra.

źródło: mixfight.ru