MMA PLRIZIN FFFloyd Mayweather znokautował Mikuru Asakurę na Super RIZIN (WIDEO) (WYNIKI)

Floyd Mayweather znokautował Mikuru Asakurę na Super RIZIN (WIDEO) (WYNIKI)

Nie było niespodzianki, chociaż się na nią zanosiło. Floyd Mayweather wygrał kolejną nieoficjalną (“pokazową”) walkę w Japonii. Tym razem z zawodnikiem MMA Mikuru Asakurą. Pojedynek był main eventem wydarzenia Super RIZIN, które odbyło się w Saitamie. Było ono pierwszą częścią łączonej gali Super RIZIN/RIZIN.38.

Starszy z braci Asakura wyszedł bez większego respektu dla wielokrotnego pięściarskiego mistrza świata. W pierwszej rundzie kilka razy trafił ciosem na korpus, natomiast w drugiej zaczął skutecznie celować w głowę. Pod koniec drugiej odsłony Mayweather wziął się jednak do roboty i również akcje zaczęły mu się udawać. Równo z gongiem kończącym drugą rundę trafił prawym prostym, po którym Asakura padł na deski.

Nienajlepiej natomiast skończył ochroniarz Mayweathera. Ray Sadeghi, znany jako Jizzy Mack przegrał z ważącym ponad 20 kg mniej kickbokserem Kojim Tanaką. Kouzi już od samego początku wykorzystywał dziurawą obronę rywala, który zebrał sporo mocnych ciosów na głowę. Ostatecznie najpierw “Jizzy” został wyliczony, a następnie padł drugi raz na deski i nie był w stanie kontynuować walki.

Kolejny łatwy pojedynek dla Yoshinariego Nadaki. Tym razem cudowne dziecko japońskiego muay thai poradziło sobie w pierwszej odsłonie z tajskim zawodnikiem boksu birmańskiego, Bandasakiem.

Galę udanie otworzył Kota Miura. Syn legendy japońskiej piłki poddał Bunchuaia.

Wyniki gali Super RIZIN (25 września 2022, Saitama Super Arena, Saitama):
open: Floyd Mayweather pok. Mikuru Asakura przez KO 2R (prawy prosty) – boks
open: Koji “Kouzi” Tanaka pok. Ray “Jizzy Mack” Sadeghi przez KO 3R (prawy sierp) – boks
53 kg: Yoshinari Nadaka pok. Bandasak So Trakunpet przez TKO 1R (ciosy i kolano) – kickboxing + łokcie
66 kg: Kota Miura pok. Bunchuai Phonsungnoen przez poddanie 1R (dźwignia na łokieć)

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis