MMA PLRIZIN FFFloyd Mayweather wraca do RIZIN. Rywalem największa gwiazda japońskiego MMA

Floyd Mayweather wraca do RIZIN. Rywalem największa gwiazda japońskiego MMA

Floyd Mayweather jr. kontynuuje serię walk pokazowych. Tym razem wraca do Japonii, gdzie pojawi się na wrześniowym evencie RIZIN. Niepokonany były zawodowy mistrz świata tym razem podejmie Mikuru Asakurę, który obecnie jest najpopularniejszym zawodnikiem MMA w Japonii.

Walka odbędzie się na wrześniowym evencie RIZIN. Nie podano jednak miejsca i dokładnej daty. Pierwotnie niepokonany na zawodowych ringach Mayweather miał wystąpić na gali MEGA 2021 w Tokyo Dome, ale z powodu pandemii nie udało się tego zorganizować. Wobec tego kontrakt na pojedynek przejęła największa japońska organizacja MMA. Wkrótce mają zostać ogłoszone zasady, chociaż na 99% będzie to walka bokserska, podobna do tej z 2018 z Tenshinem Nasukawą.

Asakura legitymuje się rekordem 16-3 i jest byłym pretendentem do pasa kategorii piórkowej RIZIN. W listopadzie 2020 przegrał po wyrównanej walce z Yutaką Saito. Ostatnia jego porażka miała natomiast miejsce w czerwcu 2021. Na RIZIN.28 w Tokyo Dome poddał go były mistrz KSW Kleber Koike Erbst. Ostatnia jego walka to udany rewanż na sylwestrowym RIZIN.33 z Yutaką Saito. Poza ringiem Japończyk robi zawrotną karierę jako youtuber. Jego konto ma prawie 2,5 miliona obserwujących. Jego popularność próbowało wykorzystać również FAME MMA, które kilka miesięcy temu mianowało go ambasadorem kryptowaluty FAME.

Mayweather po praktycznym zakończeniu kariery bokserskiej zaczął toczyć pojedynki pokazowe. W pierwszym takim znokautował na RIZIN.14 w sylwestra 2018 Tenshina Nasukawę.

Później natomiast Amerykanin zmierzył się z Loganem Paulem i Donem Moore.

Najbliższa gala RIZIN odbędzie się 2 lipca, a kolejna 31 lipca. Obie będą dostępne na nowej platformie streamingowej RIZIN Fight Pass.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis