Floyd Mayweather Junior: Jestem twarzą sportów walki, niezależnie czy to boks czy MMA

O tym, że arcymistrz bokserski Floyd Mayweather Junior jest bardzo pewny siebie wiemy od dawna. Teraz natomiast zaczął uważać siebie za twarz sportów walki, niezależnie czy mówimy o boksie czy o MMA. Uważa siebie za taką postać nawet mimo faktu, że nie stoczył jak dotąd żadnej walki w formule MMA.

Mayweather odniósł się do zeszłorocznej rywalizacji z megagwiazdą MMA – Conorem McGregorem, której podjął się, ale na zasadach boksu. W naturalnej formule Maywethera, Amerykanin znokautował Irlandczyka w 10. rundzie. Teraz natomiast o walkę z pięściarzem ubiega się ostatni pogromca „Notoriousa” – Khabib Nurmagomedov (27-0), a Mayweather ma jasne przesłanie do Rosjanina, jak i do wszystkich fanów sportów walki:

„Jestem twarzą sportów walki. Niezależnie od tego czy to boks czy MMA, ja jestem twarzą tego wszystkiego. Nawet nie martwię się o tych gości. Conor McGregor już wie, co się z nim stanie, jeśli stanie na przeciwko mnie. Khabib zaczyna kłapać dziobem. On chce też tutaj się dostać, więc też się nim zaopiekuję.”

Mayweather Junior nie ukrywa jednak, że w przypadku fiaska w doprowadzeniu do jego potencjalnej walki przeciwko Khabibowi, ten nie będzie miał powodów do zmartwień:

„Jeśli do tej walki dojdzie, to będziemy walczyć, ale jeśli nie, to i tak nadal będę wiódł wspaniałe życie.”

Pewne jest natomiast to, że Floyd Mayweather Junior ma wystąpić na sylwestrowej gali Rizin FF, gdzie stanie na przeciwko japońskiej wschodzącej gwieździe kickboxingu – Tenshina Nasukawy. Walka ta będzie miała jednak charakter pokazowy.