Floyd Mayweather dementuje: nie będzie walki z Nasukawą!

Za sprawą ogłoszenia przez Rizin pojedynku między Floydem Mayweatherem Juniorem a Tenshinem Nasukawą, uwaga całego świata skupiła się na japońskiej organizacji. Dziś Floyd Mayweather dementuje to wszystko w poście na swoim oficjalnym Instagramie.

Jeszcze wczoraj z Japoni napływały kolejne informacje o walce młodego kickboksera i niepokonanego pięściarza. Pojawiła się pierwsza oficjalna zapowiedź, którą przedstawiliśmy TUTAJ. Dziś Floyd Mayweather Junior zamieśćił na swoim profilu na Instagramie sprostowanie:

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Now that I am back on U.S. soil after a long and disappointing trip to Tokyo, I now have the time to address you, my fans and the media in regard to the upcoming event on December 31st that was recently announced. First and foremost, I want it to be clear that I, Floyd Mayweather, never agreed to an official bout with Tenshin Nasukawa. In fact (with all due respect) I have never heard of him until this recent trip to Japan. Ultimately, I was asked to participate in a 9 minute exhibition of 3 rounds with an opponent selected by the „Rizen Fighting Federation”. What I was originally informed of by Brent Johnson of „One Entertainment” was that this was to be an exhibition put on for a small group of wealthy spectators for a very large fee. This exhibition was previously arranged as a „Special Bout” purely for entertainment purposes with no intentions of being represented as an official fight card nor televised worldwide. Once I arrived to the press conference, my team and I were completely derailed by the new direction this event was going and we should have put a stop to it immediately. I want to sincerely apologize to my fans for the very misleading information that was announced during this press conference and I can assure you that I too was completely blindsided by the arrangements that were being made without my consent nor approval. For the sake of the several fans and attendees that flew in from all parts of the world to attend this past press conference, I was hesitant to create a huge disturbance by combating what was being said and for that I am truly sorry. I am a retired boxer that earns an unprecedented amount of money, globally, for appearances, speaking engagements and occasional small exhibitions.

Post udostępniony przez Floyd Mayweather (@floydmayweather)

„Teraz kiedy już jestem z powrotem na amerykańskiej ziemi po niezadowalającej podróży do Tokyo, mam czas by odnieść się do fanów i mediów odnośnie pojedynku mającego się odbyć 31 grudnia, który niedawno ogłoszono. Po pierwsze i najważniejsze, ja – Floyd Mayweather nigdy nie zgodziłem się na pojedynek z Tenshinem Nasukawą. Prawdę mówiąc (z całym szacunkiem) nigdy o nim nie słyszałem aż do tego wyjazdu do Japonii. Ostatecznie, zostałem poproszony o udział w 9 minutowym pokazowym pojedynku z trzema rundami z przeciwnikiem wybranym przez organizację Rizin. Zostałem poinformowany przez Brenta Johnsona z „One Entertainment”, że chodzi o pokaz dla małej grupy bogatych ludzi za bardzo duże pieniądze. Ten pokaz był zaaranżowany jako „specjalny pojedynek” dla czysto rozrywkowych celów bez intencji prezentowania go jako oficjalny pojedynek czy transmitowania go w telewizji na całym świecie. Jak tylko przyjechałem na konferencje prasową, mój team został kompletnie sprowadzony na manowce nowym kierunkiem w jakim zmierzał ten event. Powinniśmy to zakończyć od razu. Chcę szczerze przeprosić fanów za informacje wprowadzające w błąd, które były ogłoszone podczas tej konferencji. Mogę Was zapewnić, że ja też byłem niemile zaskoczony ustaleniami wykonanymi bez mojej zgody czy aprobaty. Ze względu na fanów i uczestników konferencji, którzy przylecieli z całego świata, zastanawiałem się czy nie wywołać zamieszania zwalczając to co zostało tam powiedziane. Ze względu na nich jest mi naprawdę przykro. Jestem emerytowanym pięściarzem, który zarabia bezprecedensowe kwoty globalnie za pojawianie się, przemowy i okazjonalne małe pokazy.”

Niniejszym pojedynek z Tenshinem Nakasawą można uznać za odwołany jak również powrót Mayweathera ze sportowej emerytury za nieaktualny.