MMA PLBoksFilmy o sportach walki, które warto zobaczyć #3: Kamienne Pięści!

Filmy o sportach walki, które warto zobaczyć #3: Kamienne Pięści!

Tym razem czas na historię filmu o bokserskiej legendzie! Roberto Duran (103-16, 70 KO) mimo tylu przeszkód – ciężką pracą wdrapał się na szczyt. Panamczyk już za czasów walk amatorskich był nazywany Manos de Piedra czyli jak tytuł filmu ”Kamienne Pięści”.

Duran

”Wściekły byk” to pięściarz, który bił się na przestrzeni pięciu dekad. Roberto to jeden z najbardziej doświadczonych zawodników. Na swoim koncie ma 119 walk zawodowych, a przy tym spore doświadczenie amatorskie. Duran w swojej barwnej karierze sięgał po tytuł w kategorii lekkiej, półśredniej, lekkośredniej i średniej. Warto dodać, że Roberto walczył jeszcze w czasach, gdy było 15-rund.

Duran wielką karierę zakończył w 2001 roku, gdy już w pierwszej obronie stracił tytuł wagi super średniej organizacji NBA. W tym czasie Roberto Duran nie był już tym samym zawodnikiem, a wyniki były często w kratkę.

Roberto Duran prawdziwy mistrz z krwi i kości!

Film pod tytułem ”Kamienne Pięści” opowiada o karierze wielkiego Roberto Durana (103-16, 70 KO), który od początku nie miał łatwego życia. Panamczyk wychowywał się na ulicy, gdzie rządziło prawo pięści. Charakter oraz nieustępliwość dały mu lepsze życie.

Roberto nie miał też łatwego charakteru. Był burzliwy, agresywny i bardzo szybko można było go wyprowadzić z równowagi. Jego pewność siebie pozwalała, że już na konferencjach prasowych oraz ważeniach wygrywał ze swoimi przeciwnikami. Tak było w przypadku pierwszej walki z Sugar Rayem Leonardem.

Duran potrafił wyprowadzić ciosy poniżej pasa jeszcze przed walką! Panamczyk skupił się na obrażaniu partnerki Sugara, który w głowie miał już tylko zniszczenie Durana. Amerykanin nie zamierzał trzymać się swojego planu i stylu. Co było dalej? Musicie sami to zobaczyć. Film możecie oglądnąć [TUTAJ]

Reżyserem filmu ”Kamienne Pięści” jest Jonathan Jakubowicz. Premiera odbyła się w maju 2016 roku.

Zobacz także:

Lil Masti ostro o FAME MMA! Oglądaliście już wywiad?

Rozmowa ta jest pokłosiem odebrania Lil Masti tytułu mistrzowskiego FAME MMA (o który zawalczą Marta Linkiewicz ze zwyciężczynią walki Kamila Wybrańczyk vs Zusje) poprzez bierność w kolejnych występach i niechęć do dogadania się w kwestiach finansowych. Takie oczywiście jest stanowisko FAME MMA. Jak natomiast to wygląda z punktu widzenia zawodniczki?

Popek w formie! Jak obstawiacie walkę z Kio?

Popek Monster w formie przed galą FAME MMA 9, na której zmierzy się z kolegą “po fachu”, także raperem – Kizo. W sieci pojawiły się najnowsze zdjęcia prezentujące muskulaturę Popka.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis