MMA PLFilmyFilmy o sportach walki, które warto zobaczyć: #1 Kickboxer 1! [WIDEO]

Filmy o sportach walki, które warto zobaczyć: #1 Kickboxer 1! [WIDEO]

Zaczynamy nową serię, w której będziemy przedstawiać wam filmy o sportach walki, które warto zobaczyć. Na pierwszy ogień klasyk – ”Kickboxer 1”, który do dziś jest wspominany. Również do dziś film jest pokazywany w polskiej telewizji choćby na kanale TV Puls.

Damme

W roli głównej już legendarna postać Jean-Claude Van Damme. Belgijski aktor zrobił wielki szum przy filmach o sztukach walki. Produkcje z jego udziałem cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem.

I Used To Hate Tong Po & Bolo Jerrrr. They Used To Terrorized Jean Claude Van Damme

Posted by Thabo Mphene on Sunday, October 20, 2019

Klasyk!

Dzisiaj skupimy się na pierwszej części filmu ”Kickboxer”, który jest już klasykiem dla fanów sportów walki. Film został wyprodukowany w 1989 roku, a reżyserami są Mark DiSalle i Davida Wortha. Budżet na produkcję wynosił $1 500 000.

Głównym bohaterem jest Kurt Sloane (Jean-Claude Van Damme) choć początek tego nie zwiastuje. Zaczyna się od kariery jego brata Erica Sloane’a (Dennis Alexio), który jest mistrzem świata w kick-boxingu. Po następnym udanym starcie w Stanach Zjednoczonych pojawia się oferta walki w Azji z ich lokalną gwiazdą. Pewny siebie Eric nie widzi w tym nic wielkiego i zamierza na terenie wroga udowodnić, że nie jest przypadkowym mistrzem.

Problem pojawia się już w szatni, gdy Kurt Sloane po raz pierwszy spotyka przeciwnika swojego brata. Tong Po (Michel Qissi) podczas rozgrzewki swoimi kopnięciami roznosi wielki słup. Kurt zamierza ostrzec brata – lecz on nie chce nawet o tym słyszeć. Warto dodać, że obaj bracia byli przez lata podzieleni/oddzieleni od siebie. Kurt był wraz z matką w Belgii, a Eric z ojcem w Stanach Zjednoczonych. Dopiero po śmierci rodziców obaj zaczęli ze sobą mieszkać i wzajemnie się wspierać. Tego właśnie wsparcia przed walką oczekiwał Eric.

Anonimowy wtedy Tong Po okazał się maszyną, a nie przeciwnikiem, z którymi do tej pory Eric Sloane krzyżował rękawice. Koniec jest tragiczny.. Kurt rzuca ręcznik, ale Tong Po nie zamierza zostawić tak tej sytuacji. Kończący cios spowodował, że Eric Sloan resztę swojego życia spędzi na wózku.

Kurt Sloan zamierza pomścić brata! Szuka swojego miejsca w lokalnych klubach, ale gdy zdradza jaki jest jego cel trenowania – zostaje wyśmiany. Ostatecznie trafia pod skrzydła uznanego trenera Xiana (Dennis Chan), który już od wielu lat nie przekazuje swojej wiedzę następnym wojownikom. Kurt robi wszystko, aby przekonać cenionego Xiana…

Film ten dostarczy wam wiele emocji, ale żeby dowiedzieć się co było dalej – musicie sami poznać tą historię. Cały film możecie oglądnąć [TUTAJ]

Warto również wspomnieć, że Dennis Alexio filmowy Eric Sloan był naprawdę uznanym kick-boxerem. ”Terminator” był mistrzem świata kickboxingu w kategorii półciężkiej oraz cruiser. Alexio w swoim CV ma (68 zwycięstw, w tym 63 nokauty i 2 przegrane). Zobaczcie go w akcji:

Zobacz także:

Miało być face to face, a skończyło się pocałunkiem! Jak oceniacie sytuacje przed MMA VIP 1?

Nikt się tego nie spodziewał. Miało być zwykłe face to face, a wyszło… Sami zobaczcie

Walka 3 vs 1! Co wy o tym sądzicie?

Na jednej z rosyjskich siłowni doszło do starcia 3 vs 1. Zawodowiec zmierzył się z trzema amatorami. Kto wygrał i jak to wyglądało? Jest wideo!

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis