MMA PLBabilon MMAFilip Stawowy vs. Kevin Szaflarski walką wieczoru Babilon MMA 19

Filip Stawowy vs. Kevin Szaflarski walką wieczoru Babilon MMA 19

Foto: Babilon MMA

Poznaliśmy walkę wieczoru gali Babilon MMA 19, która odbędzie się już 12 lutego. W klatce spotkają się Filip Stawowy (7-1) i Kevin Szaflarski (9-1). Pojedynek ten będzie eliminatorem do walki o pas królewskiej dywizji.

Będzie to starcie dwóch młodych zawodników, zwłaszcza jak na kategorię ciężką. Dotychczasowy przebieg ich karier zwiastuje, iż pojedynek może zakończyć się przed czasem.

Filip Stawowy wszystkie dotychczasowe zwycięstwa odnosił po nokautach. “Czołg” ma na koncie już dwie wygrane w organizacji Babilon MMA. W pierwszych rundach odprawiał on Konrada Dziczka i Marcina Kalatę.

Kevin Szaflarski z kolei odniósł wielki sukces jeszcze podczas kariery amatorskiej. W 2015 roku został bowiem mistrzem świata IMMAF. Miał okazję trenować z Jonem Jonesem w Jackson Wink MMA. Po porażce w zawodowym debiucie wygrał dziewięć kolejnych walk notując przy tym 4 nokauty i 4 poddania. W 2019 roku został mistrzem wagi ciężkiej PLMMA. Z kolei w debiucie w organizacji Babilon MMA pokonał Damiana Olszewskiego.

🔥 Oto walka wieczoru gali Babilon MMA 19! 💪 Ciężkie grzmoty w wadze ciężkiej już 12 lutego 💣 Zwycięzca tego pojedynku…

Posted by Babilon MMA on Thursday, January 21, 2021

Wiele wskazuje na to, że rywalem dla zwycięzcy tego pojedynku w pojedynku mistrzowskim będzie Łukasz Brzeski (8-1-1). Zawodnik ten miał bowiem walczyć o pas w październiku ubiegłego roku, lecz na przeszkodzie stanęła wtedy kontuzja.

Zobacz także:

Filmy o sportach walki, które warto zobaczyć! Co myślicie o takiej serii?

Zaczynamy nową serię – filmy o sportach walki, które warto zobaczyć. Na pierwszy ogień klasyk! To film dla prawdziwych fanów sztuk walk.

Gorąco na linii Szpilka-Różański! Widzieliście?

Robi się gorąco. Już niebawem ogłoszenie następnej walki Artura Szpilki