MMA PLUFCFigueiredo po walce z Benavidezem, który przegrał czwartą walkę o pas UFC: Zabrałem mu duszę

Figueiredo po walce z Benavidezem, który przegrał czwartą walkę o pas UFC: Zabrałem mu duszę

Foto: Twitter/ UFC
Foto: Twitter/ UFC

Deiveson Figueiredo po walce z Josephem Benavidezem skomentował swój występ, w którym poddał swojego rywala w pierwszej rundzie. Do drugiego pojedynku tych zawodników doszło minionej soboty na UFC w Abu Dhabi.

Stawką starcia był pas mistrzowski wagi muszej. Dla Benavideza była to czwarta nieudana próba zdobycia największego lauru w UFC. Wcześniej dwukrotnie przegrywał walki o pas z Demetriousem Johnsonem, a teraz dwa razy uległ właśnie Deivesonowi Figueiredo.

Figueiredo po walce z Benavidezem, który przegrał czwartą walkę o pas UFC: Zabrałem mu duszę

Brazylijczyk podsumował swój występ na minionej gali. Twierdzi, że widział jak z Benavideza uchodzi powietrze, a jego ciało opuszcza dusza. Takim literackim porównaniem, Brazylijczyk skomentował to, co działo się w weekend w ich walce.

A ta zakończyła się poddaniem do nieprzytomności w pierwszej rundzie. Wcześniej Benavidez kilkukrotnie lądował na deskach po ciosach Figueiredo.

“Wiedziałem co się stanie zaraz po pierwszym nokdaunie. Wiedziałem, że starci świadomość tego co dzieje się w oktagonie i będę mógł zrobić z nim co tylko zechcę. I stało się tak. Powaliłem do trzy razy ciosami. Jego duszy już nie było w jego ciele, potem zabrałem to, co zostało i zamknąłem trumnę.”

Zobacz także:

Gilbert Burns pokonał koronawirusa! Stanie w narożniku kolegi na UFC w sierpniu

Gilbert Burns pokonał koronawirusa! Pierwszy pretendent do mistrzostwa wagi półśredniej, który miał zmierzyć się z Kamaru Usmanem na UFC 251 potwierdził oficjalnie, że w jego organizmie nie ma już śladu po COVID-19. Brazylijczyk udostępnił wydruk badania, który dał wynik negatywny.

Będą wielkie walki na Fight Island! Dana White wymienia!

Kontrowersyjny wpis zawodnika UFC po przegranej na Fanów MMA czekają wielkie walki na słynnej wyspie Fight Island! Szef UFC, Dana White zapewnił fanów, by przyzwyczaili się do organizowania imprez w Abu Dhabi, gdzie znajduje się słynna już w świecie mieszanych sztuk walki Fight Island.