MMA PLBez kategoriiFighters/kontrakty: Ken Shamrock z synem pod skrzydłami EliteXC

Fighters/kontrakty: Ken Shamrock z synem pod skrzydłami EliteXC

Ken Shamrock wraca z emerytury. Jego syn, Ryan, właśnie zaczyna na nią pracować

EliteXC ogłosiła dzisiaj podpisanie kontraktów z 43-letnim Kenem Shamrockiem (26-12-2) i jego 19-letnim synem Ryanem (1-0). Kontrakt przewiduje więcej niż jedną walkę każdego z nich (tzw. multifight).

Mało tego – EliteXC wyciąga duże działa przeciwko UFC wystawiając ciągle popularnego Shamrocka razem z synem na galę EliteXC Presents: Cage 25 w Londynie, UK. Przeciwnicy nie są jeszcze znani.

Wszystko to 8 Marca. W Dzień Kobiet. W dzień UFC 83

Czy uda im się zepsuć trochę krwii UFC?

Nie. Ken Shamrock sporo swojej popularnosci zawdzięcza sprzedającemu się w USA wizerunkowi pt. “domagam się szacunku”. Jeszcze większą popularnośc gwarantują mu występy w WWF/TNA, czyli amerykańskim udawanym wrestlingu. Shamrock pojawiaj się tam, kiedy udawane zapasy były popularniejsze od UFC/MMA.

Ta popularnośc nie przelewa się na rynek brytyjski, który wychowywany był na piłce nożnej i boksie, a nie udawanych zapasach. Ken Shamrock nie będzie w stanie sam jeden przeciwstawić się całej machinie marketingowej UFC w UK. Brukowce poświęcają juz całe kolumny zawodnikom UFC. Bipisng jest w UK większą gwiazdą niż Ken Shamrock. Poza tym UFC ma czas, aby ew. zasilić swoją rozpiskę i upewnić się, że kolejna raz pokonają EliteXC. Będzie się tak działo doputy, dopóki bossem EliteXC będzie Gary Shaw – który oprócz pieniędzy i świetnej umowy telewizyjnej nie popisał się jeszcze niczym w MMA.

UFC będzie kontratakować 8 Marca Bispingiem i Houstonem, który pozostawił po sobie dobre wrażenie na Starym Kontynencie demolując Alessio Sakara’ę. Nie byłbym zdziwiony, gdyby 8 Marca powrócił ultraelektryczny zawodnik, którego dwie porążki sprawiły, że czekam na jego powrót po operacji nosa jeszcze bardziej.

Niestety – jego nazwisko wyleciało mi z głowy. Pamiętam tylko, że miał cholernie grube nogi.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis